Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Stříhání nehtů a oblékání silonek po endoprotéze kyčle - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Stříhání nehtů a oblékání silonek po endoprotéze kyčle

Stříhání nehtů a oblékání silonek po endoprotéze kyčle

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Dotaz: Kdy po operaci si můžu oblékat silonky a stříhat nehty a tak porušit úhel 90 stupňů?
Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Já si nehty opatrně ostříhala asi měsíc po operaci, nohu jsem měla na stupínku. Omezovala mě druhá noha, která měla omezený rozsah pohybu, mám obě kyčle odoperované během jednoho roku. Silonky se dají s troškou šikovnosti taky natáhnout brzo, měla jsem už před operacemi nazouvák ponožek, tak sním, ale pak i bez něj, chodila jsem v sukni i s berlemi a to byl únor, březen. Oblékala jsem se zásadně v sedu, žádný hluboký předklon. Vše je to o cviku, nesmíte se bát :D
mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jájo, moc děkuju za rady. Já si ponožky oblékám pomoci ručníku, pokud doma není manžel. Ale nehty si neostříhám, protože mám stále velké bolesti a to jsem 2a půl měsíce po operaci. Ale s tím stupínkem to zkusím.Přejidobrou noc. Jana

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, píšeš, že máš bolesti. Bereš něco na bolest? Já po první operaci dostala čtyři balení Novalginu a musela jsem dva denně brát, i když mě nic nebolelo (vybrala jsem jen 3). Můj doktor mi celé roky říká, že nemám hrát hrdinu a chodit s bolestí, protože si můžu při "uhýbání" bolesti poškodit záda. Nedávno jsem četla rozhovor s ortopedem Dunglem, je velmi známý, operoval i Klause. A on na dotaz, jaký má postoj k analgetikům řekl, že jsou na bolest a tak se mají i brát, podle návodu a lékaře, nesmí se zneužívat. Že trpět bolestí je nesmysl. Po operaci ne, ale před mi nehty musel občas ostříhat manžel, neohula jsem se, i když jsem směla, kyčle už to nepovolily.

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jájo, já mám tablety na bolest, ale beru dost jiných a bojím se o játra a navíc se mi po nich chce moc spát. Mám Foxis . A stříhání nehtů je úplný horor.

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, tak potom mě ještě napadly nůžky s dlouhou rukojetí. Koupila jsem je už dříve tátovi (78, vyhřezlá plotýnka). Posílám odkaz jako inspiraci, určitě najdeš i levnější variantu, my to měli jako dárek, je spokojený. http://medicinske-nastroje.cz/nuzky-na-draty/862-nuzky-na-pedikuru-extra-dlouhe-zahnute-s-mikroozubenim.html

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jajo, moc Ti děkuji za radu, To mě nenapadlo. Poslední 3. dny mám dost velké bolesti . Chtěla jse vyzkoušet lehnout si na operovanou kyčel a asi jsem si trochu ublížila. Ale vžyť jsem byla operovaná 26.8. ,to už druzí dávno na ni leží. Přeji pěkný den. Jana

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, já ráda spím na zádech, tak mě to na bok nelákalo, ale vím, že na bok s polštářem mezi koleny, tak abych vydržela déle bez toho, aby mě něco bolelo, jsem si lehla až asi po 4 měsících. A i skoro tři roky po operaci zrovna v těchto dnech při ležení na boku kyčel cítím, myslím, že je to těmi výkyvy počasí. Neboj, bude určitě lépe, chce to čas.

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jaji moc děkuji za opětovné povzbuzení. Já když spím na zádech moc mě bolí hlava. A navíc neumím neumím dýchat nosem , takže mám další problémy. No a to počasí mě ničí. Těším se až bude zima, počasí snad bude stálejší. Promiň tu chybu. Přeji pěkný večer.

Reakce na mojinko

Majolenka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 9 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, jsem po operaci kyčle už rok. Ale na operovaný kyčel jsem si nelehla nejméně lůl roku. Ležela jsem na levém boku s polštářem mezi koleny. Až po té dlouhé době jsem si lehla na bok pravý. Ale stejně to cítím a radši si ještě nohu takzvaně podsunu, abych neležela celou vahou.
Byla jsem zvyklá usínat na pravé straně, ale zvykla jsem si na levou. Nejhorší bylo po operaci spát na zádech.Pak úleva, když jsem se mohla přetočit a ležet na levém boku. Teď už dobrý.

Reakce na Majolenka

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
majolenko,děkuji za radu. Já dnes v noci asi spala na obou kyčlích, ale vzbudila mě stršná bolest bederní páteře jakou jsem ještě nezažila.Před týdnem jsem asi více chodila bez berlí, asi jsem to přehnala, takže zase chodím o fr. holí A to jsem byla operovaná 26.7. a stále mám bolesti. Do zpěvu mi moc není. Mějte se moc pěkně.

Reakce na mojinko

Majolenka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 9 odpovědí
  • 4 Likes
Já si myslím, že je třeba nohu ještě nepřetěžovat dlouhou chůzí. Mně vadí i delší sezení i když na podložce. Musím vstát a nohu opět rozcvičit. Trne mi i po delší chůzi cítím tlak. Každý den masíruji, jezdím na rotopedu. Není to dobré. Myslela jsem si naivně, že po operaci bude vše dobré. Není. Musela jsem skončit s brigádou a omezit lehkou turistiku. Je fakt, že bolest před operací byla velká, chůze bolela, ale to omezení dnes mi taky vadí. Lakovala jsem si to narůžovo. Místo toho mi zůstala delší noha až o 2-2,5 cm, nošení podpatěnky, vyřadit boty na podpadku atd. Občasné kulhání než se rozejdu bude taky asi normální.

Reakce na Majolenka

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Majolenko úplně s Vámi souhlasím. Také nemůžu déle sedět a také cítím stále bolest a co je horší začala mě moc bolet i druhá kyčel, Asi už je přetížena. Bydlím ve 4. parře a tak ven moc nechodím. Občas jezdím na rotopedu. Ale také jsem si myslela, že po těch 4. měsísích to bude lepší. Přej nám oběma, aby už nastaly lepší časy. Přeji Vám dobrou noc. Já dnes nemůžu spát.

Reakce na mojinko

Bety  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Mojinko,já jsem byla operovaná v prosinci a do dnes nemůžu na kyčli ležet,bolí to,vydržím jen chvilku a musím mít polštářek mezi koleny.Libuše

Reakce na Bety

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Holky tepkařky, já teda ráda spím na zádech, takže nemám problémy, na boku občas cítím kyčle taky i po třech letech (mám vyměněné obě), ale dost často je to počasím. Po první operaci se mi hodně dobře spalo na zádech, nohy víc od sebe, ale podložené od kolen dolů.

Mojinko, jsi jen chvilku po operaci, neboj, to bude lepší. Bolesti jsou i tím počasím, zatuhlost mám i tři roky po operaci. Když déle sedím, pak sotva lezu, než se rozchodím. Vše chce čas. Možná menší bolest zůstane, to je prý běžné, ale pořád lepší než stav před TEP.

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jáji nůžky jsme zatím nesehnala

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Ahoj Mojinko, a vyzkoušela jsi ty stránky, na které jsem ti nechala odkaz? (celý ho zkopíruj do vyhledávače http://medicinske-nastroje.cz/nuzky-na-draty/862-nuzky-na-pedikuru-extra-dlouhe-zahnute-s-mikroozubenim.html ) Možná to napíše, že stránky nelze zobrazit, stačí ještě jednou kliknout. Nebo hledej "medicinske-nastroje.cz" a tam v sekci pedikúra jsou nůžky. Já je odsud objednávala, protože v kamenné prodejně ani zdravotnických potřebách jsem je nesehnala. Hezký den!

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jájo moc Vám děkuji za radu. Manžel obešel všchny možné obchody a nic nesehnal. Nevěděli jsme kde už hledat a ono je to tak jednoduché hned si je ojednám, Moooooooc děkoji. Přeji dobrou noc a ráno pěkný den

Reakce na Jája

Avina  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Zdravím,to je super tip! Jsem 6 týdnů po operaci kyčle, zatím velká spokojenost, zvládám bez léků od bolesti, jenom si netroufám ještě za volant,ale už se moc těším na lyže?. Nůžky se budou hodit aj manželovi-často ho dost bolí záda
Jarka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
  • 6 Likes
Já se také oblékala v sedě a silonky už jsem nosila s berlemi.Operace proběhla v prosinci.Ono se dá vše pomalu naučit.Nazouvák mi moc nevyhovoval.Jarka

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí