Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
TEP kyčle - chodím pouze o berlích - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

TEP kyčle - chodím pouze o berlích

TEP kyčle - chodím pouze o berlích

leni  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den. Jsem 8mesic po TEP kyčle. Nemohu sama chodit. Pouze o berlích. Jakmile nohu zatízim tak bolí. Bolí mi stehno i vnitřní stehno. Byla jsem v lázních,na rehabilitaci a nyní ultrazvuk. A nic. Dle ortopeda vše v pořádku. Jsem už zoufalá. Poradíte někdo co dělat? Celý život jsem sportovala. Spinning,aerobik,plavání.jizda na kole. Teď nemůžu nic. Je mi 61let. A nejsem ještě do starého zeleza. Děkuji
Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Dobrý den, ortopedi se podívají na snímek, vidí protézu na správném místě (teda doufejme), a víc neřeší. Doporučuji objednat se k i na neurologii. Možná by to chtělo konzultace i s fyzioterapeutem. I sedm let po operaci, když zvednu pravou nohu jakoby na vysoký krok, nebo chci vyskočit na židli a pod., cítím tlak ve stehenní kosti. Jinak mě to nijak neomezuje. Cvičím, plavu, fitko, chůze..... Chodila jsem bez berlí 3 měsíce po operaci. V lázních jsem nebyla, rozcvičila jsem vše sama. Mám po operaci oba klouby. Držím palce, do šrotu určitě nepatříte :-)
Jkurucz  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zkuste vyšetření DIERS. U mně osobně bylo zjištěno že následné "problémy" pocházejí z páteře 👍. jk
Libuše  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 11 odpovědí
Dobrý den, najděte si dobrou fyzioterapeutku. Podle mě je to svalová dysbalance. Čím déle budete chodit o berlích, tím to bude horší. Já když jsem odložila berle, neudrželo mi koleno. Vůbec jsem se nemohla na něj postavit. Jsem po TEP kyčle 6měs. Zkoušela jsem to s jednou a i přes bolest po chvilkách. Začalo se to lepšit a dnes už nevím, kde berle mám. Občas to někde zabolí, když to přeženu, ale vždy to rozhýbám. Pořád cvičím a posiluju svaly, které jsem dlouhý měsíce nepoužívala. Před operací jsem byla 2roky o berlích. Držím vám pěsti, s pozdravem Šafaříková

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí