Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Tep kyčle při vrozené dysplazii - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Tep kyčle při vrozené dysplazii

Tep kyčle při vrozené dysplazii

JuliS  |  návštěvník  |  Zilina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s TEP kyčle po vrozené displázii (zkrat končetiny něco prěs 2cm)? Je mi 38 let. Přes bolest dokážu najednou ještě projít tak 2km, doma se dokážu pohybovat jak tak bez bolesti (ale například po zátěži mi oteče lýtko a noha od kotníku dolu a následně na lýtku praskne žíla). Mám už i bolesti kyčle v noci. A zabrat dostává i páteř. Už se mi stalo, že pro slabost nohou a svalů zad nemohu stát. Nejvíce se bojim asi o tu páteř, jestli ji po TEP kyčle dokážu ještě nějak zrehabilitovat. Děkuji Julie.
MUDr. Marek Večeřa  |  Basic member  |  Olomouc, Lutín, Prostějov
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den paní Julie,
provádíme TEP kyčelních kloubů při postdysplastické coxarthroze, t.j. při arthroze kyčle po dysplazii kyčelního kloubu III-IV. stupně, kde má dobré výsledky. Pokud není těžká arthroza, doporučujeme začít konservativní léčbou - fyzioterapií, občasným užíváním nesteroidních antirevmatik a analgetik, režimovým opatřením...Dále připadá v úvahu zastřešení kyčle operací na pánvi nebo operací na horní části stehenní kosti, zejména u mladších pacientů.
S pozdravem dr. Večeřa

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí