TEP kyčle a úhrada zdravotní pojišťovnou

TEP kyčle a úhrada zdravotní pojišťovnou

Olga  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Dobrý den! Zajímalo by mě, kolik hradí zdravotní pojišťovny za totální endoprotézu kyčle. Děkuji. Olga Bláhová, simona.olga@seznam.cz
Roberta  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, absolvovala jsem operaci před 3 lety a pravidelně si nechávám vystavovat roční vyúčtování pojišťovny, takže vám mohu přesně říct, že za mě nemocnice vyučtovala celkem 155 tis.Kč za endoprotezu,operaci a hospitalizaci.
Olga  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověď.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Koik zaplatí? V principu jak která a jak komu.
Antonín Cuc
Antonín Cuc  |  návštěvník  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 1 Like
Jak každá jednotlivá nemocnice, která pracuje s několika druhy sad TEP kyčle od několika výrobců a někdy i stejných sad ale od různých dodavatelů na český trh, tak také každá zdravotní pojišťovna své pacienty od některých "citlivých" informací o ortopedických výkonech důsledně chrání, aby případný přemýšlivý pacient nemohl nikdy srovnávat racionálně vzájemné ceny, srovnávat různé dotace na jednotlivé výrobky TEP kyčle a bonifikace za odebrané množství sad od dodavatelů. Cílem je, aby pacient neviděl zcela v násobcích rozdílné úhrady pojišťoven na "vstupní nakupovaný ortopedický materiál" a pak se obdobně nelogicky liší i výdaje za úhrady nemocnicím za " stejné prováděné implantace u různých nemocnic" a to i za zcela stejné výrobky, nikdo nekontroluje životnost implantací, pooperační střední dobu dožití pacientů do reoperace, do konce života ortopedického pacienta, atd., atp.

Zkrátka do pytle "zdravotnictví", kam přitéká asi 300 miliard Kč ročně nemá pacient občan sledovat "boj piraň", jak se o tyto finanční zdroje účastníci bojů poperou: tj. dodavetelé léků, dodavatelé zdravotních prostředků, distributoři na trhu, politika zdravotních pojišťoven, úhrady nemocnic za implantace, hrazené výdaje soukromých ambulancí lékařů předoperačních a pooperačních ortopedických kontrol, radiologických kontrol, atd. Vzájemně se "za oponou mlhy" poperou firmy a nakolik je z pohledu pacienta v použitých algoritmech úhrad neuvěřitelná spousta zvytečných výdajů, nespravedlností v hodnocení stejné práce různých nemocnic, nelogičností a doslova zlodějny... a tak nezbyde Vám než povzdech - kde zcela mezitím vyvanul jakýkoli solidní pocit zodpovědnosti k hlavnímu cíli: aby totiž bylo co nejvíce občanů v co nejlepším zdravotním stavu a pohodě po co nejdelší část svého individuálního života - za dlouhodobě přijatelných finančních podmínek "financovatelnosti zdravotnictví". Měla byste si paní Olinko zvykat, že pacienti jsou bráni ve své většině v ČR již jen jako "kanonefutr" a nikoli jako myslící partneři a spolurozhodovatelů u ortopedických procesů. V celém světě podporuje WHO aktivní účast Ochranných svazů pacientských - s jejich prvotřídními právníky, lékaři, managery, ekonomy - aby pomáhali kontrolovat vyvážené výdaje, racionalitu prevence všech rizik pacientů, dodržování precesních standardů kvality práce lékařů nemocnic u ortopedických výkonů, atd. Oficiálně jsem požádal v roce 2010 vedení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, abych měl právo jako mnohaletý pacient a vládní expert BOZP prostudovat vnitřní předpisy nemocnice FNKV pro bezpečné zacházení s ortopedickými pacienty při standardních výkonech, speciálně zvláště konkrétně a podrobně při TEP kyčle, ale ředitelství FNKV mě právo nahlédnout do vnitřních norem a předpisů znemožnilo s vysvětlením "že jde o vnitřní pokyny organizace pro zaměstnance k zacházení s pacienty nemocnice" do kterých nemáme jako pacienti co nahlížet,nemáme co kritizovat nebo kontrolovat - mám prý podat na nemocnici v případě nějaké nespokojenosti přímo soudní žalobu, jinak žádná diskuse se mnou jako s občanem nebude.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Pane Cuc, žádná firma nikoho cizíhi nenechá nahlédnout don svých vnitřních záležitostí, nevím, proč to nechápete. Můžete být jakýkoliv expert, nikdo to neudělá, to si odzkoušejte na jiných organizavích, navrhuji třeba ministerstvo vnitra nebo cocacola.
Jiná věc je, když chce organizace něco rozšifrovat a změnit, může si pozvat s výhodou experta z venku, sama zváží koho a na jaké bazi, vytvoří se smlouva o tom, co se smí a nesmí , kdo , co, co je veřejný výstup nebo co není, expert je pak vázán smlouvou... Divím se , že takové bazální věci jako slovutný expert netušíte nebo nechcete tušit.
Chaos který popisujete je daný v podstatě zákony kolem tkzv. Zdravotního pojištění a zákony kolenm zdravotnictví, pokud by se to mělo změnit, musí se změnit právě to. Pacientům ale ani zdravotníkům to nevyhovuje, ale to , pokud nebudou lidi tlačit na politiky, je na nic.
Olga  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Já naštěstí nemám sebemenší důvod si na někoho stěžovat. Mohu jen děkovat a chválit. Hledala jsem na internetu, kolik přibližně stojí TEP a pan Google mě navedl na tuto diskusi. Tak jsem se zeptala. Za všechny reakce moc děkuji. Olga

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí