Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Tuhnutí stehna rok po TEP kyčle - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Tuhnutí stehna rok po TEP kyčle

Tuhnutí stehna rok po TEP kyčle

Boža  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den, jsem rok po endoprotéze kyč.kloubu a asi týden mám pocit tuhnutí celého stehna.Před 14 dny jsem se bez bolesti nemohla na tuto oper.nohu postavit.Dle rtg byl nález v beder.páteři a postupným cvičením bolest odchází,ale objevuje se toto tuhnutí v oper.kyčli.Děkuji za odpověď.Boža
Majolenka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 9 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, jsem po operaci pravé kyčle už víc než rok. Také cítím v poslední době tuhnutí a tlak ve stehně. Objevuje se i při delším sezení, musím vstát a nohu procvičit. Moc to nepomáhá. Jezdím na rotopedu, chodím na procházky, ale mám čím dál větší pocit, že už lépe nebude. Na kontrolu jedu za měsíc, uvidím co na to lékař. Musela jsem skončit i s brigádou, kde jsem většinou stála, nedalo se.
Boža  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den, děkuji za příspěvek. Také jsem objednaná na kontrolu asi za měsíc,tak jsem zvědavá.Tuhnutí se objevuje vlastně rok po operaci.

Reakce na Boža

Majolenka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 9 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý večer, tak jsem absolvovala kontrolu.Výsledek, nezájem pana doktora. Závěr-uvolněné svalstvo kolem operované kyčle. Blbost-cvičím+rotoped+procházky. Napsaná rehabilitace 10x posílení svalů, další kontrola za půl roku. Nejhorší je a to každý ví, že se na rhb čeká dlouho. V mém případě až 3 měsíce, protože ještě ke všemu špatně napsal návrh. Bez kódů. Tak čekám na pana doktora,aby mě vlastně vyšetřil a zjistil co se mnou cvičit. Takže cesta 80 km zcela zbytečná. Asi jsem narazila na pana doktora Cvacha/nemocnice na kraji města/, nebo se špatně vyspal. Co dělat? Vztekání zbytečné-nebo stížnost a výměna doktora. Rozmýšlím co dělat. A co vy? Jakou jste dostala odpověď na to samé? Zdravím a přeji lepší časy.
Boža  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den, nebo vlastně noc,trpím nespavostí a odepisuji v noci.Dostala jsem se k výborné primářce na rehabilitaci a ukázala mi cvlky na páteř.Cvičím poctivě většinou po 3 hodinách a bolest odezněla.I když řadu věcí se bojím dělat,aby se to nevrátilo.Mám vyhřezlou (jestli se to tak píše) plotýnku a ta mi tlačí na nerv.To tuhnutí také ustalo,i když se dle lékaře z ortopedie může objevit.Než se svaly dají do pořádku trvá i 3 roky.,byly vlastně přeřezané. asi tak to laicky mám vysvětleno.Jinak péče pana primáře z ortopedie byla výborná a totéž na rehabilitaci.Je fakt,že na rhb jsou čekací doby dlouhé,dostala jsem se tam rychle výměnou za dceru,která zrovna nemohla.Tak budeme doufat,že bude lépe..

Reakce na Boža

Jaruš  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,já jsem 7 měsíců po operaci Tep kyčle.Váš příspěvek mě uklidnil .Bolí mě sval při chůzi je to pravda že je uvolněný a já nikdy neměla slabá stehna spíš silnější,ale jinak mě to v sedě ani v leže nebolí.Tak jsem se objednala k fyzioterapeutce.Mám potíže s bederní páteří už dlouho říkají tomu že je degenerovaná .Tak mě ukáže třeba i jiné cviky než dělám já

Reakce na Jaruš

Jaruš  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den ,včera jsem byla u fyzioterapeutky.Zjistila ,že mám zkrácené svaly a tedy mě to nutí k mírnému kulhání od toho mě bolí bederní páteř.Naučila mě cviky které musím 2 krát denně vykonávat a jednou za 14 dní mám přijet na kontrolu kde mě naučí jiné cviky s postupným přidáváním.Děkuji za vaší stránku :)

Reakce na Jaruš

Boža  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den, také docházím na rehabilitaci,protože mám posunutou plotýnku a bolest mi pak vystřeluje do nohy.Cviky poctivě cvičím a bolest zatím odezněla.Jinak po endoprotéze jsem rok a 4 měsíce a ušla jsem minulý týden v 1 dnu 14 km a noha pohoda.

Reakce na Boža

Jaruš  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
To je fajn :) jsem už z toho unavená,ale bude to dobré.hlavně cviky a vydržet :)

Reakce na Boža

Jaruš  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,bohužel má fyzioterapeutka měla těžkou nehodu,moc ji držím pěsti.Pokračuji v cvičení,ale stále tuhnutí nemizí.Zajela jsem k panu doktorovi a ten má dovolenou.Objednala jsem se u nás na rehabilitaci a zkusím lymfodrenáž přístrojovou,protože mám stále nohu oteklou a takovou těžkou.Doufám,že to pomůže .

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí