Vrzání v protéze

Vrzání v protéze

evik297  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, jsem 4 měsíce po operaci kolenního kloubu (TEP). Vše bylo v pořádku až doteď kdy mě v protéze začalo vrzat a jakoby přeskakovat. Příznaky se mi zhoršují a ke všemu se přidala i bolest. Na kontrolu mám jít až za měsíc.
Nevíte čím to může být? Děsím se že mě čeká reoperace! :-(
Eva
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Evíku, jsem teprve před výkonem, takže nemohu radit v tomto směru. NICMÉNĚ, BYCH ROZHODNĚ NEČEKALA MĚSÍC DO KONTROLY!!!!
Je´dte tam hned! Mohu se zeptat? Víte jaký typ endoprotézy vám dali? a kolik je vám let? a jak a v jakém typu zařízení jste následně rehabilitovala??Děkuji a přeji rychlé a bezbolestné vyřešení!!!!L.
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Eviku, připojuji se k mínění p. pejskomilky. Také jsem před operací tep a určitě bych nečekala a jela hned na kontrolu. Ať Vám to dobře dopadne. Hodně štěstí. Julie :))
Evka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Ahoj Eviku jsem po operaci pravé 8 let i mě po určité době začal kyčel bolet,pak se mi zdálo,že se mě pohybuje,že mě tlačí nakonec jsem zjistila,že se mě to nezdá hlavně mě to přeskakovala na nerovném terénu a pak začalo tlačit.Dnes mě kyčel hvízdá,přeskakuje,ale hlavně při náročnějším pohybu jako je zohýbání a tak doslava dře dnes jí mám ve velmi špatném stavu.I když jsem na to upozornovala tak to nechali tak,že je potřeba operovat ten levý.V r.2010 mě tedy operovali levý.Asi po půl roce jsem začali mít opět bolesti,pak se mě opět zdálo,že se mi kyčel pohybuje asi po roce se mě kyčel vykloubil.Půl roku jsem měla pokoj a pak během měsíce se mě vykloubil 6 krát tak jsem r.2013 byla na reoperaci a po nějaké době mi opět kyčel začal vypadávat.V unoru to bylo již po čtvrté co se mě to vykloubilo.Takže do dnešního dne 11 krát.Dcera,už to nemohla vydržet,že nám nikdo neřekne proč to vypadává tak mě objednala k jinému ortopédovi a ten řekl,že je to špatně udělané.Správný kyčel má mít 40% a ten můj má víc jak 60% a proto mě to vypadává.Takže se musí vyměnit jamka,že nestačí tam dát jen novou vložku.Operace je velmi náročná je to horší jak dát nový kyčel.Takže se do toho nikomu nechce.Takže pokud můžu poradit nenechte se odbít jako já.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí