Výběr nemocnice na TEP

Výběr nemocnice na TEP

anonym  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den, má babička (68) se chystá na TEP. Je z Královehradeckého kraje. Váhá, ve které nemocnic se má nechat operovat. Zda Hradec Králové či (a teď si nejsem jistá) Trutnov/Turnov...máte vlastní zkušenosti? Ráda by znala názory ostatních. Piště pokud můžete na mejiva@seznam.cz
dan  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
idealne www.malvazinky.cz ... mam tady operaci par dni za sebou a je to tu skvele...
Antonín Cuc
Antonín Cuc  |  návštěvník  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 1 Like
Gratuluji Vám, jistěže Vaše osobní spokojenost a osobní pooperační stav je pro Vás nenahraditelný. Já jsem ovšem vědec a řídím se zásadami Based Evidence Medicine a tak mám výhradu, že pro příštího zajemce o shodný druh operace chybí svodná vstupní informace, aby se mohl pacient rozhodnout s jistou statistickou zárukou, že i jeho výkon TEP kyčle "jako hromadný jev" má právě v dané nemocnici slušnou nadprůměrnou pravděpodobnost, "že to dopadne dobře". Nejde jen o to, operaci TEP kyčle přežít, ale kolik % pacientů s ročním odstupem může v relativním rozložení četnosti: 1) mírně sportovat, 2) alespoň velmi dobře bezbolestně chodit 8 km bez opory hůlky nebo francouzské hole i do schodů, 3) aspoň bezbolestně chodit s jednou hůlkou...4), 5), 6) Kolik % pacientů do roka má vynucenou další reoperaci, 7) Kolik pacientů do roka v souvislosti s danou operací zemřelo (na sále, nebo během roku později na mrtvici, na infarkt, na embolii,) nebo kolik jich zůstalo lokomočně nebo mentálně trvale zmrzačeno....a jak toto srovnání dopadá s údaji z jiných nemocnic se srovnastelnými pacienty a zákroky..... Tak to Vám, ani mně nikdo neřekne, ačkoli nikdo by si nedovolil říci, že to je pitomost - když právě tak se to v mnoha státech OECD dělá....Ke Klinice Malvazinky mám však osobně připomínku, že ačkoli jsem po TEP kyčle byl odtud správně poslán na testy EMG nefunkčního nervu ischiadicu na Polikliniku P5, tak ačkoli tam byla zjištěna úplná obrna nervu, tak mě na neruochirurgickou kliniku k rekonstrukční operaci ošetřující lékařka neposlala - ačkoli v kritické době do 4 měsíců po vzniku sálového traumatu v Nemocnici Mladá Boleslav při TEP kyčle, bylo takové řešení s vysokou pravděpodobnostní k zachování podstatné části funkce nervu možné v rámci rhb pooperační léčby - jak mi napsala závazně konziliární komise neurochirurgů z kliniky FNKV vedená Prof. MUDr P. Hanincem, DrSc. Soudní žalobu na zanedbání léčby se vznikem trvalých následků ještě zvážím. Jinak ovšem řadu lékařských služeb ortopedických, kardiologických a služby poskytování vodní rhb - považuji nepochybně za špičkovou zdravotní péči a to ve srovnání s mnoha rhb ústavy ve Středních Čechách, které jsem od té doby jako všude dlouhodobě hospitalizovaný pacient navštívil, své zkušenosti opírám o můj mnohaměsíční opakovaný pobyt na Malvazinkách 2005, 2007, 2008. Provozní řád Archivu RTG snímků považuji v RHB Malvazinky za zákonu o archivaci dokumentace odporující a za nedostatečný pro jakoukoli státní kontrolní komisi k poskytování právně správné zdravotnické péče a to s dodržováním podmínek udržované zdravotní dokumentace pacientů - a ztratil se mi tam rozhodující axiální RTG snímek z RTG Malvazinek k malpozici dříku provedený ze dne 28.11.2007, který se nikdy později už nedohledal (ačkoli byl v propouštěcí zprávě z 28.11.2007 ještě podrobně lékařsky poposán v RHB Malvazinky) a to ani pro potřeby soudního řízení Krajského soudu Praha vůči Oblastní nemocnicí Ml. Boleslav, kde jsem byl zmrzačen na sále 13.11.2007 při nepovedené TEP kyčle s "fousse route" dříku.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí