Vyjádření k RTG TEP kyčelního kloubu

Vyjádření k RTG TEP kyčelního kloubu

MESTOBLAZNU  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den.
Prosím o Váš názor k RTG. Je mi 29 let a TEP kyčle mám 5 a 4,5 roku. Před šesti lety jsem podstoupila transplantaci kostní dřeně, půl roku na to mi zjistili TBC v levém kyčelním kloubu, kortikojdy mi zničili kyčle. Proto tje mám už tak brzy ;) , já jen na vysvětlení :-) .
Můj ortoped žádné závěry dělat nechtěl bez dalšího vyšetření. Objednaná už jsem, ale naznačil, že by se mohlo stát, že by se muselo operovat. Což je pro mě dost děsivé. Mám malé děti 6 a 2 roky a žádné hlídání. Manžel by musel na neplacené volno. Předpokládám totiž, že pokud by došlo na operaci, tak že postup a rehabilitace by byli stejné jako při první operaci TEP. Prosím o Váš názor.

Zde popisek k RTG:
Kyčelní klouby se za chycením proximální třetiny femorů
Oboustranně st.p.TEP Postavení vyhovující.
Vpravo bez známek uvolnění.
Vlevo v okolí acetabulární komponenty výrazné projasnění svědčící pro osteolytický proces.
levo nepravidelná stacionární kalcifikace v měkkých tkáníchlaterárně od krčku cca 30x20mm.
Vlevo exostosa při kaudálním okraji trochanter maior a vpravo při kraniálním okraji trochanter maior do 10m

Mockrát děkuji za Váš názor
V. Hubálková
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
To JE k operaci jednoznačně, otálení může stav dál zásadně komplikovat.
Replantace kyčle je řádově větší výkon, než primoimplanace. I u vás bude.
Verča  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý večer pane Selucký.

MOckrát Vám děkuji za odpověď. Tak nějak jsem si to myslela :-( . MOhl by jste mi jen tak ještě zhruba napsat co to obnáší pro mě? Předpokládám, že pánev je poškozená, jakým způsobem se to bude předělávat. A jaká může být životnost té opravované kyčle. Slyšela jsem, že druhá operace je i náročnější na rozhýbání. Trochu se bojím, že zůstanu už o holi, to se taky může stát? A ještě víc mě děsí co bude při třetí operaci .... :-/ . Snad se do té doby vymyslí něco nového :-)

S pozdravem
V. Hubálková

PS: omlouvám se, že píšu z jiného profilu, přes starý se mi nešlo přihlásit, ale stále to jsem já :-)

Reakce na Verča

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
predikovat, co bude po této operaci není reálné. I své pacienty informujeme jen obecně, podrobnou informaci dostanou až po výkonu a v podstatě i tak jde o řádovou informaci, protože záleží na hojení, schopnosti rehabilitovat, stavu ostatní pohybovky atd. Takže - ptejte se operatéra.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

MESTOBLAZNU  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den pane primáři Selucky.
Děkuji moc za reakci. Tak nějak mě Vaše reakce donutila vytáhnout francouzskou hůl, abych odlehčovala. Pořád jsem si dělala naději, že to nic není. Ale vypadá to, že to je téměř jisté, že to bude na operaci. Jen prosím ještě a Váš názor, jak rychle by jste u svého pacienta s tímto problémem naplánoval operaci. Původně jsem myslela, že by to bylo nejdřív tak za měsíc a půl. Ale podle Vaší reakce je možné, že to bude pár týdnu. Je ještě možnost teď nějak cvičit a snažit se posílit svalstvo před operací a nebo se mám raději vyhýbat já jakémukoli pohybu navíc.

S pozdravem
V. Hubalkova

Reakce na MESTOBLAZNU

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Nezlobte se. Proč chcete info od vzdáleného lékaře, který Vás nemůže vyšetřit a nemá dostatek informací, je odkázán jenom na to, co povíte, když máte po ruce svého ortopeda, který Vám může odpovědět závazněji a se znalostí Vašeho stavu?
To je plýtvání času a prostoru. Obecná , nezávazná informace?

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

MESTOBLAZNU  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Dobré ráno.
Moc se omlouvám, už nebudu pokládat žádné otázky. Prostě jsem netrpěliva na to, co mě bude čekat. Vím, že zdraví je pro mě nejdůležitější ale bohužel k tomu patří problém s penězi, pokud bude muset manžel být doma dětmi na neplaceném volnu, tak se může stát, že mu neprodlouží smlouvu. Operace a toho co je okolo se nebojím, ale této situace ano. Už jsme to zažili, když jsem byla nemocná, když se člověk boji, aby mu nesebrali střechu nad hlavou. Ještě jednou se omlouvám a mockrát Vám děkuji za operace.

Pozdravem V. Hubalkova

Reakce na MESTOBLAZNU

MESTOBLAZNU  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Moc děkuji za reakce, tam mělo být napsáno.

Reakce na MESTOBLAZNU

beda 13  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 18 odpovědí
  • 2 Likes
Nebojte se já mám už reoperaci levé kyčle je to zatím dobré,ale chce to cvičit,cvičit,nic jiného,Já jsem byl před rokem aje to dobrý,ale hýbat,hýbat se,nic jiného netřeba,držím Vám palce Pepa

Reakce na beda 13

MESTOBLAZNU  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den.
Píši pro ty, co zajímá jak jsem dopadla :-). Takže na CT kyčlo bylo opravdu vidět, že je tam dutina, okamžitě jsem musela začít chodit o dvou holých. Měli podezření na aneurysmatickou kostní cystu. Čekala mě biopsie. Jelikož jsem v tomto kyčelním kloubu měla TBC před šesti lety, tak vyloučili TBC a zjistili, že je tam granulom, nic víc. Pak mě čekalo předoperační zařídit. Nejdřív jsem neprošla, museli mi trhat dva zuby :-/. A konečně až 9. června mě odoperovali. Dutina byla ale tak veliká, že mě strašili, že mi kyčelní kloub nevrátí než se dutina zacelý. Takže mi tam dali kostní štěpy a kloub naštěstí vrátili a přidali jako bonus tři vruty :-) . Takže jsem ráda, že to mám za sebou ;). Jen mě tedy překvapila ta doba rekonvalescence :-(. 3-4 měsíce na nohu nešlapat, jen pokládat. Pokud to bude dobré, tak následující měsíc zatěžovat na 1/3 , další měsíc na 2/3 a další měsíc pomalu zatěžovat. Takže špatný RTG byl na začátku ledna a hole odložím až na Vánoce, když to půjde dobře. JInak tedy při operaci přišli jen na to, že kyčel byla opotřebovaná jako bych jí měla 20 let a né pět. Přitom druhý kyčelní kloub mám jen o půl roku mladší a je v pořádku.

Přeji všem krásné léto :-)

Verča

Reakce na MESTOBLAZNU

Antonín Cuc
Antonín Cuc  |  návštěvník  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 1 Like
Vážená paní Hubálková,
řešil jsem podobnou situaci, když mě neurolog léčil "dráždění nervového páteřního zakončení" namísto "nekrózu hlavice femuru" a protože jsem jako pacient viděl, že postupně ztrácím lokomoční schopnosti, ačkoli jsem 3 týdny neúspěšně léčen - žádal jsem svoji praktickou lékařku, aby mě poslala na jinou kliniku, například na Homolku s vysvětlením, že se můj stav prudce zhoršuje nejspíše vadnou diagnostikou i vadnou léčbou - až k riziku trvalé invalidity...a třeba by jiní lékaři z ortopedického RTG snímku kyčle rozpoznali více a zachránili by mě. Odmítla to, protože by to bylo zpochybnění výsledků specializovaného pracoviště....a ještě dost drahé...a právně neadekvátní. Poslal jsem tedy zoufalý dopis i se všemi výsledky na Homolku i s vlastní hypotézou, že jde o špatně rozpoznanou Nekrózu hlavice femuru, která se měla rozdílovou diagnostikou MRI dořešit a bezodkladně léčit. Odepsali mi s velkou omluvou - že mám nejspíš dost pravdy, ale nejsem jejich pacient a s ohledem na fakt - že obě kliniky jsou technickými zařízeními i kvalifikací lékařů srovnatelné - mám se dohodnout tam, kde jsem rozléčen....Pak už jen následoval převoz rychlou sanitkou na původní neurologickou kliniku, protože jsem přestal chodit...a hned na příjmu jsem odevzdal písemnou hypotézu, co mi je, jak to asi bylo chybně omylem léčeno....Pan profesor, vedoucí neurologické kliniky byl extrémně rozčílen, že si jako Ing. strojař dovoluji zastat deset odborníků jeho kliniky vlastními lékařskými úsudky...okamžitě mě na vizitě vyšetřil, přestal být rozčilený a vážně řekl...tak zítra uvidíme na novém RTG...a tak se stalo, že mezitím již byl můj kyčelní kloub nefunkční, rozežraný nekrózou a jediná možnost byla TEP kyčle. Na neurologii před propuštěním mě veškerý lékařský personál nenáviděl - ale my jsem s panem Profesorem zůstali přátelé, dokonce důvěrní, dodnes a obdivuji ho, protože pro mne udělal, když se k problému konečně dostal maximum. Můj právník mi sdělil - měl jste jedinou možnost....nechat se dopravit do čekárny na Homolku a říci, že nejste schopen z kliniky odejít - to by pak po právní stránce klinice na Homolce nepomohlo, že by Vás vypoklonkovali, byli by plně žalovatelní, že nedokončili řádně urgentní diagnostiku. Jsem státní vyšetřovatel příčin vzniku pracovních úrazů a jsem ochoten u trestního soudu dokázat, že stovky lékařů poskytují své služby hluboko pod forenzními důkazy přírodních věd a právě proto jsem zmrzačen a vlekle umírám, například - když ortopedi neprovedou mandatorní předoperační analýzu kyčelních kostí pacienta, nebo když si pletou na pooperačním 1. RTG snímku kyčle odvěsnu a přeponu v pravoúhlém trojúhleníku a protože "pooperační snímek jen odborně okukují a vůbec neměří, neporovnávají s firemním etalonem dříku....tedy i potom soudu tvrdí, že prý nelze rozpoznat ani vyosení dříku 13,68 stupňů - protože oni nevidí rozdíl, mezi virtuální a skutečnou souosostí a někdy totéž opakují i s kvalifikací soudních znalců lékařství". Přeji Vám mnoho štěstí a jeďte si sednout do čekárny a NEODCHÁZEJTE!!!
Verča  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den.
Mockrát Vám děkuji za podporu. Dnes jsem jela na vyšetření 60km daleko. Na RTG mi ortoped řekl, že to uvolněný kloub není, že to by mě bolelo a chodila bych jinak. Ale neměl bohužel porovnání s předešlým RTG. Tudíž mi vypsal žádanku na CT a pak mám zase přijet. Říkala jsem mu, že bylo skoro zbytečné jezdit, že jsem se stejně nic nedozvěděla. A on říkal že ano, a že to bylo nejspíš kvůli tomu, aby mi napsali žádanku oni, aby nemusel můj ortoped. Takže budu čekat dalších 14 dní na CT :-/ . Omlouvám se za upřímnost, ale přijde mi to trochu jako v Kocourkově :-(

Všem Vám přeju mnoho zdravíčka a mějte se hezky ;)
S pozdravem Verča
beda 13  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 18 odpovědí
  • 2 Likes
Přeji Vám všechno dobré,vždy se najde nějaké uskalí,ale je třeba ho vždy překonat,nebát se ale vytrvat!

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí