Výměna kyčelního kloubu a operace varixů

Výměna kyčelního kloubu a operace varixů

Janett  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
prosím mám dotaz, čeká mne výměna kyčelního kloubu,mám obavy z embolie, bylo by vhodné před operací odstranění varixů dolních končetin?A v případě, že ano, stačí miniinvazivní metodou, kde v končetinách zůstává ta hlavní žíla (bylo mi řečeno v. saphena magna ) nebo by bylo z hlediska endoprotézy a komplikací jít na operaci v celkové narkoze a odstranit varixy kompletně, děkuji za odpověď
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
nejlépe Váš stav posoudí cévař po vyšetření
Janett  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpověď, se svým cévním lékařem jsem to konzultovala, spíš se přikláněl s celkové narkóze, ale rozhodil mne jiný cévní lékař u kterého jsem byla před vánoci, kdy jsem potřebovala akutní pomoc a můj lékař měl dovolenou, ten prošel mé výsledky a navrhl, že by pro mne byl lepší miniinvazivní způsob, už kvůli tomu, že mne čeká v budoucnu těch operací asi víc, mám zasažen druhý kloub a také oba kolenní a operace gynekologická,.o těchto operacích ví i můj cévní lékař a nevidí v tom problém, proto jsem chtěla znát názor i lékaře, který už má za sebou operace TEP a má zkušenosti s riziky embolie,trombóz apod...přesto, děkuji za odpověď a přeji hezký den

Reakce na Janett

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
To je mrzutý. U nás to děláme tak, že v pricipu drobnější varixy se zachovaným odtokem bez otoků moc neřešíme, pokud se nám situace nezdá, pošleme na cévní, kde ví co a jak se u nás dělá a my věříme názoru toho konkrétního pro nás ověřeného cévaře.... Jistě jde zorganizovat i u vás. Někdo musí zodpovědně rozhodnou se znalostí všech fakt a souvislostí

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

Janett  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
moc děkuji za odpověď mám chuť se nechat operovat u vás v Přerově i po přečtení pozitivních komentařů zde na Vaše operace :-) od Zlínska Přerov není tak daleko :-)

PS: ještě jsem se zapomněla zeptat...pineální cysta na mozku velká 1,2 cm je překážkou operace TEP, nemusela by se před operací odstraňovat?Vím, že před operací, se musí dělat větší předoperační vyšetření a v těle by neměl být žádný zánět, např mamince před operací srdce odstraňovali cystu - gynekologického rázu.Ale to bude nutné asi zřejmě také řešit s neurologem...já jen jestli to nevadí z vašeho hlediska J.

Reakce na Janett

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
rozhodne neurolog

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí