Za jak dlouho po TEP se dá cvičit na rotopedu

Za jak dlouho po TEP se dá cvičit na rotopedu

Jeduděd  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Za jak dlouho po TEP se dá cvičit na rotopedu?
Jaroslav  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Také by mě to zajímalo z pohledu lékaře. Kontrolu mám až po 6 týdnech, ale to je za dlouho. Jsem 26. den po TEP a včera jsem poprvé lehce na rotopedu s min.zátěží šlapal. Na kolo ven si ještě netroufám, ale fitka hodlám chodit pravidelně.
Vlasta  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
na rotopedu jsem zvládal půl hodiny s minimální zátěží již tak 15. den po operaci. Zcela bez problémů. Ale každý je jiný.
Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mimochodem, kolo se doporučuje až je zvládnutá chůze bez berlí. Do fitka jsem šla půl roku po operaci, ale už tam dodržuji jistá omezení. sedm let po operaci jsem ve fitku 2-3 x týdně na min. 2 hodiny. Žádný cvik, kdy jde velká zátěž do stehenní kosti (hrozí uvolnění dříku). Žádné osy, doporučuje se nepřetěžovat, nezvedat těžká břemena. Žádný tvrdý doskok. Hlavně ani pár let po operaci si nedovolím hluboký dřep. Dá se na to zvyknout, časem se člověk otřepe a lehce přidává, najde si cvičení, které zvládá bez rizika poškození tepky. Jak říká můj doktor, je to cizí těleso v těle, nikdy na 100% nenahradí vlastní kloub. Nadměrné přetěžování ohrožuje kloub uvolněním. Hezký den.
Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mně doktor povolil rotoped po první kontrole, po 6 týdnech. Ale vím, že v lázních, tam jsem nebyla, už na něm jezdili i dříve. Při první kyčli jsem jezdila zhruba 15 minut 3x denně. Při druhé noze už rovnou hodinku, jako dříve. Rotoped je součást mého života celé roky před operací, byla jsem zvyklá běžně 50-70 km na jeden zátah, střední zátěž. Žádné rehabilitace jsem neměla, vše sama a rotoped byl součástí cvičení.
Jaroslav  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Zdravím.
Každý to má trošku jinak. Do fitka jsem nakonec šel na rotoped jen 2x, pak se už udělalo hezky a od té doby jezdím raději na kole venku. to bylo v 5.-8. týdnu po operaci. Na vyjíždky jsem raději vozil berle přivázané k rámové trubce. To abych během zastávek mohl chodit. Po 8 týdnech mi na RHB řekli, že můžu nohu zatěžovat plnou hmotností těla, takže berle už nepoužívám. První dva dny bez berlí to šlo trochu hůř, noha dost odvykla a jakýsi strach z toho, co se stane, když váhu těla přenesu na operovanou nohu trcohu vadil. Ale když jsem to překonal a chodím a je to bezva. Teď, 2 a půl měs. po operaci, už se cítím skoro normálně, nohu šetřím, ale už zkouším pomalinku popobíhat, kolo do 50 km bez potíží, kopce ze sedla. Sjezdy opatrněji, hlavně nespadnout.

Reakce na Jaroslav

vendy  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý večer Jaroslave , takže bolest kolene jste rozjezdil na kole? To jsem nadšená, jdu do toho. Zdravím Vendy

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí