Modrání prstů po operaci Achilovky

Modrání prstů po operaci Achilovky

Tony  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Jsem po operaci achilovky.Je to už 22 dnů.Pokud chodím s berlemi prsty na noze modrají a cítím v nich tlak.Až když dám nohu do vodorovné polohy tlak povolí a prsty zase zblednou. Je to normální,nebo mám čekat problém?
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, podle projevů může jít spíše o důsledek pooperačního otoku. Pokud tam je, doporučuji zkusit MANUÁLNÍ lymfodrenáž ve ZDRAVOTNICKÉM zařízení. U takovéhoto pooperačního stavu to musí být provedeno odborně a s ohledem na všechna omezení, čímž si v nezdravtonických zařízeních nejsem jistý.
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Dobrý den, nepíšete, zda máte sádru nebo ortézu. Modrání prstů je způsobeno stagnací krve v žilách dolní končetiny buďto tlakem sádry(ortézy), nebo by to mohla způsobit trombóza hlubokých žil bérce. To je nebezpečná záležitost, proto nutné vyšetření a posouzení příčiny
majkl1234  |  návštěvník  |  Fife
  • 1 odpovědí
Jsem po operaci achylovky uz 10 mesicu, stale mam obrovske bolesti v zadni casti a u kotniku, bodava a paliva bolest, dale bolest na nartu a noha je otekla stale. S chodidlem mohu hybat jen okolo 10% a kdyz sedim na zidli a dam nohy pod sebe do stejne vzdalenost, prava pata je na zemi, ale leva pata je ve vzduchu 3-4cm...