Karpální tunel a zmizení příznaků

Karpální tunel a zmizení příznaků

max  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Měla jsem teď asi 6 týdnů charakteristické příznaky syndromu karpálního tunelu. Byla jsem ne vyšetření EMG a byla mi naměřena hodnota 5,6 a byl mi doporučen operativní zákrok. Asi deset dnů nato mi náhle příznaky zmizely. Chtěla bych se zeptat, zda je možné, že by náhle bylo zase vše v pořádku a operace nebyla nutná a zda bych měla jít opětovně ne EMG? Nemohly by být na příčipně léky, které užívám - konkrétně lékm Trexan. A jestli je tedy operatiní zákrok nutný.
MUDr. Jiří Vrbický  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 21 odpovědí
  • 123 Likes
Někdy mohou příznaky přechodně ustoupit.Při větším nálezu na EMG je ale dost velká pravděpodobnost,že se v budoucnu znova objeví. Vyčkejte dva měsíce a uvidíte.Jestli se příznaky opět objeví objednejte se k operaci a kontrolní nové EMG mít nemusíte.
s pozdravem Dr. Vrbický
Tinna  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím, chtěla bych se zeptat, ted' jsem měla měsíc na ruce celkem velkou zátěž a právě celý ten měsíc jsem měla problémy s pravou rukou, příznaky syndromu karpálního tunelu. Tak se chci zeptat, myslíte, že je to jen namožené, nebo to už je ten syndrom karpálního tunelu? Nejvíce poránu mě bolí zápěstí a všechny prsty mám jako zmrzlé, brní mě, mravenčí a nemůžu s rukou hýbat, pak se to ale za chvíli uvolní a je to " celkem " dobré, moc děkuji za Vaší odpověd'.
Datka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,prosím o názor. Mám na ruce naprosto přesné příznaky karpálního tunelu. Dokonce mam i sval na palci ochablý. Na EMG mi ale nebyl diagnostikovan. Bez ortezy na noc se nevyspim. Je to možné?
Děkuji mockrát.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí