Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Karpální tunel - operace nebo obstřiky? - Ruka - karpální tunel - Diskuze

Karpální tunel - operace nebo obstřiky?

Karpální tunel - operace nebo obstřiky?

Marie  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den!
Je mi 55let, jsem kuchařka. Delší dobu mám potíže s pravou rukou. Po vyšetření EMG, mi diagnostikovali středně těžký syndrom karpálího tunelu.
Vyšetřující lékařka mi doporučila operaci. Avšak ošetřující neuroložka naopak chce aplikovat obstřiky. Slyšela jsem, že je to již zastaralá metoda, která komplikuje pozdější operaci. Nevím jak se rozhodnout, chtěla bych znát Váš názor. Děkuji předem! Marie L.
Eibischová Libuše  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Jájsem po operaci karpálních tunelů pravé ruky .jelikož jsem měla velké bolesti hlavně v noci .Měla jsem to v takovém stádiu jako vy. Hodně se mi ulevilo a chodila jsem na rehabilitaci ,která mi také hodně pomohla. levá ruka mě asi také čeká na operaci ale na operaci to ještě není a tak chodím na obstřiky. Snad Vám to pomůže pro co se vlastně rozhodnete.
MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, pokud máte potíže a nález na EMG prokazuje těžší postižení karpálního tunelu, tak ve svém zájmu s operací neváhejte. Pro Vaše povolání sílu v ruce potřebujete, a když budete dále váhat tak poškození nervu potom může být i nevratné a operace nebude tak efektní. Obstřiky mohou přinést úlevu bolestí, nemohou však přispět ke zlepšení jemné motoriky a zlepšit citlivost. Z pohledu operatera nemám rád, jestliže oblast byla opakovaně obstřikována, tkáně jsou tužší, pozměněné, více mohou krvácet, špatně se preparují a hojivost horší. Pokud oslovíte ortopeda, chirurga (který se této problematice věnuje), neurochirurga či plastického chirurga k provedení operace a nálezem EMG - jistě se Vám bude věnovat. U nás čekací doba na operaaci je cca 2 týdny.
Marie  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore, děkuji za Vaši odpověď. Jsem ráda,že jsem se nemýlila a rozhodně se k operaci přikláním. Brnění prstů mám už asi rok,jen jsem si myslela,že je to od krční páteře. V červnu se ale bolesti vystupňovali tak, že jsem se několikrát za noc budila bolestí a křečemi v v ruce až k rameni.Chodila jsem přes prázdniny na rehabilitace, bolesti se trochu zklidnili,ale asi tím,že jsem ruku nezatěžovala. Ještě jednou děkuji za odpověď a držte mi palečky . Marie L.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí