Vysvětlení zdravotního záznamu u vyhřezlých plotének

Vysvětlení zdravotního záznamu u vyhřezlých plotének

jurkova irena  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den, mám vyhřezlé 3 ploténky a nedávno jsem byla u své neuroložky. Nyní koukám na zdravotní záznam a pár větám nerozumím. Snad mi to vysvětlíte.

Obj: Pac.orien.,spolupracuje, na konč.tonus přiměř,ramní klouby bez aktivního omezenení hybnosti,ršo sym.stř.výb. C5/8 bilat.,i L2/S2 bilat. sym. stř. výb., pyr. irit. a zánik. sympt. neg., taxe přim., jemná motorika v normě, sval.síla dobrá, ekzémové kožní změny na P ruce - maximum- oblast malíku, kde i subj. hypestesie, páteř pokl.citl.
C/TH přechodu, C páteř dobře hybná- pohyby citl. v krajních polohách, LS - thom 20 cm, klony i retroflexe lze - přitomny segmentální blokády není plynulý pohyb při narovnávání z předklonu... Palp. Si skl. nebol. fen. předbíhání neg., stoj pevný, chůze bez paresy.

Závěr: Polytopní VAS- t.č. regredující cervikalgie, subj. i parestesie hkk bilat. - v. s. vert. etiol. dif. dg. podíl SKT možný, chronické lumbosakralie dle CT XI/2011 L2/S1 protruze L2/3 a L3/4 do 3 mm,mediodors. hernia L5/S1 5 mm, aktuálně neurolog. přim. dynamika celé páteře, ale patrné oslabení HSS, hyperlordosa bederní, segmentální blokády TH/I přechodu a L oblasti.


Já vím je to trošku delší ale prosila bych o vysvětlení o co se přesně jedná. Děkuji za odpověd.


Jurková Irena