Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nenechte si nemocí zkazit dovolenou

Nenechte si nemocí zkazit dovolenou

Léto je úžasné roční období, sluníčko zlepšuje náladu a dovolená přináší odpočinek a vytržení z každodenního kolotoče plného povinností. Někdy se ale vše vyvíjí jinak a dny volna nečekaně zkomplikují zdravotní problémy.

Vaše představy o skvělé dovolené mohou narušit různá onemocnění způsobená sníženou imunitou, potrápit vás mohou bolesti zubů, otoky nohou z dlouhého cestování či vysokých teplot a v neposlední řadě i úrazy. Proto určitě neuděláte chybu, když do kufru k plavkám, teniskám a rozečtené knížce přibalíte malou lékárničku. Její obsah vám pomůže vyřešit některé zdravotní obtíže hned, bez větších starostí a dalších nákladů. Cestovní lékárničku pořídíte v lékárně, ale postačí i kosmetická taštička, do které zabalte náplasti s polštářkem i bez polštářku, dezinfekci, pružné obinadlo, sterilní obvaz, pinzetu a nůžky, jehlu (na vytažení třísek), oční kapky, léky proti bolesti i proti střevním obtížím. Nezapomeňte ani na své běžně užívané léky a léky na alergii a ani na enzymový lék Wobenzym. Obsahuje přírodní enzymy, které fungují jako účinná podpůrná léčba při úrazech, zlomeninách, podvrtnutí, omezují vznik otoků, mírní bolest, celkově urychlují hojení a také posilují imunitu. A to se i během dovolené může hodit. Kdy enzymové léky zaručeně využijete?

pitny rezim voda slunce upal uzeh leto

1. Při otoku nohou
Otoky se mohou objevit kdykoli, hlavně při cestování, při dlouhém sezení v autobuse i v letadle. Příčinou bývají vysoké teploty, nedostatečný pohyb a dlouhodobá ne zcela přirozená poloha nohou bez možnosti se pořádně protáhnout a projít. Pokud na otoky trpíte a již se u vás tento problém objevil, využijte účinků podpůrné léčby ještě před dovolenou. Enzymové léky totiž zlepšují prokrvení tkání, podporují činnost lymfatického systému, a tak pomáhají bránit vzniku otoků.

2. Na podporu imunity
Ještě nikdy vám nezkazila dovolenou angína, rýma či kašel? Ačkoli takové vcelku banální onemocnění jindy v pohodě zvládnete, o dovolené je to velmi nepříjemná komplikace. Příčiny bývají různé – dlouhé a náročné cestování, pobyt v cizím prostředí, koupání ve studené vodě, prudké změny teplot způsobené klimatizací, zvýšená tělesná zátěž při sportu a dokonce i ponocování a časté večírky s přáteli... Určitou pojistkou, která posílí vaši imunitu, jsou opět enzymové léky. Aktivují imunitní systém a udržují ho v rovnováze, takže se organizmus s nemocí nebo její hrozbou dokáže vypořádat pokud možno rychle a sám.

3. Při úrazech
Dovolená bývá spojená s častým koupáním, letními sporty, častěji než jindy jezdíme na kole, koloběžce, in-linech, chodíme po horách, touláme se krajinou. Časté sportování a neobvyklé aktivity s sebou mnohdy přinášejí velkou zátěž, riziko přetížení a namožení svalů i větší riziko zranění.

leto horko upal uzeh

Na dovolené se potýkáme zejména s lehkými úrazy, odřeninami a tržnými ranami, k nejčastějším úrazům patří pohmožděniny horních a dolních končetin – podvrtnutý kotník, koleno, ale i zlomeniny. Většina těchto úrazů vyžaduje ambulantní lékařské ošetření, proto si před odjezdem určitě nezapomeňte sjednat kvalitní cestovní pojištění. A pro jistotu přibalte Wobeznym. Každý takový úraz bývá spojen s otoky, záněty a právě včasné podávání enzymových léků (co nejdříve po úrazu) tyto projevy minimalizuje, urychluje vstřebávání otoků, krevních výronů a podlitin, zkracuje dobu hojení. V případě velké zátěže také urychluje regeneraci organizmu, zlepšuje prokrvení svalů a usnadňuje odbourávání nežádoucích metabolitů – díky Wobenzymu tak budete brzy opět v kondici.

Wobenzym je tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci. Další informace získáte na www.wobenzym.cz.

Publikováno: 27.6.2017

Doktor ve Vašem okolí