Power Plate a rekondice po porodu, inkontinence

Power Plate je inovativní rehabilitační přístroj, který je hojně využíván nejen ve světě fitness, ale i ve fyzioterapii a celkově v rehabilitačních centrech.

Jedná se o labilní plochu s vibračním mechanismem, který nese zdravotní certifikát MDD. Vibrační technologie napomáhá zvýšit intenzitu jakékoliv pohybové činnosti a iniciuje vyšší svalovou aktivitu. Proto je přístroj hojně využíván ve světě vrcholového sportu, ale sportovních rekreantů, kteří si díky přístroji mohou dopřát kratšího tréninkového času, což je nejvíce oceňovaný benefit Power Plate stroje.

Intenzita zapojení svalových vláken narůstá právě díky vertikální vibraci, která pracuje proti zemské gravitaci. Další skvělou vlastností stroje jsou další dvě roviny pohybu stroje – dopředu a dozadu a ze strany na stranu, které jsou způsobené labilitou platformy. Tím pádem se jedná taktéž o balanční, stabilizační pomůcku, která své uplatnění našla i ve zdravotnických zařízeních většinou při rehabilitaci po zranění, aby se pacient vrátil snadno do kondice.

Rekondice po porodu

PP rekondice po porodu Těhotenství a porod jsou obrovské změny pro tělo matky. V těhotenství se kompletně mění pohybové návyky, díky změně těžiště těla a je znemožněno využívání hlavních svalů, které jsou odpovědné za správné držení těla.

Tyto návyky bohužel po porodu nějakou dobu zůstávají a je jen na aktivitě ženy, za jak dlouhou dobu se opět dostane do normálu.

Nejmarkantnějším problémem u žen po porodu bývá pasivita komplexu svalstva pánevního dna. Tento problém trápí dnes nejednu ženu a vede k inkontinenci a dalším problémům v osobním životě ženy a jiným závažnějším problémům. Bohužel právě po porodu, kdy je nejdůležitější začít tyto svaly opět probouzet k aktivitě, to většina žen zanedbává, ať už z důvodu nesprávného cvičení, či prostě, že nenajde potřebnou dobu na správný trénink.

Power Plate jako nástroj pro aktivaci správných návyků

Power Plate se v tomto případě ukázal jako ideální nástroj – jednak díky zvýšené intenzitě je potřeba podstatě kratšího času tréninku a díky dalším, balančním vlastnostem, se zde aktivita pánevního dna, a celého komplexu tělesného jádra, zvyšuje snadněji, přirozeněji a lépe.

Komplexní program cvičení týkající se žen po porodu, ale i žen trpících inkontinencí propracovala britská specialistka na cviky pánevního dna, Jenny Burrell, která se ve své klinice věnuje ženám s podobnými problémy již několik let. Power Plate nejprve vyzkoušela osobně a náhodou a následně ji napadlo zařadit jej do své praxe jako užitečnou pomůcku. Její praxe a měření pomocí elektromyografu ukázali, že aktivita svalů pánevního dna díky vibracím velice rychle stoupá a zaznamenala u žen velmi rychlé a pozitivní změny. Tento program představila Jenny i minulý rok v České Republice a Power Plate Česká Republika školí další trenéry. Některá specializovaná Power Plate centra jej ženám již nabízejí.

Téma inkontinence a pánevního dna je ve společnosti zatím tabu. Snažíme se tuto bariéru pomocí programu Power Plate probourat a chceme dát ženám i mužům, u kterých se nesprávná aktivita pánevního dna projevuje v osobním životě, informaci, že se s těmito problémy dá pracovat, ale je třeba o nich mluvit a řešit je včas.

Nejsme zastánci reklamních sloganů: „stačí se jenom postavit a ono to cvičí za Vás" jako je tomu u „konkurenčních" vibračních strojů bez jakékoliv zdravotnické certifikace, ale zde se ženy opravdu nemusejí obávat nijak náročného intenzivního cvičení. Už jenom správný postoj, vnímání svého těla, naučení správných dechových stereotypů dělá hodně. Samozřejmě tyto zmiňované činnosti jsou právě klíčové a u mnoho cvičenců chybné, ale ženy se nemusí obávat náročných dřepů, výskoků, kliků a dalších sportovních činností.


Cvičení se vždy odvíjí od individuálního stavu klientky a je jenom na ní, za jak dlouhou dobu se dostane zpět do správného fungování svého těla a už záleží jen na klientce, zda si bude chtít plnit další, ať už třeba sportovní cíle, ve kterých jí Power Plate také velmi dobře poslouží.

power plate

Publikováno: 24.10.2013