TEP kyčlí - oba klouby, Jihlava primář Šedivý

Jája

Několikaleté bolesti v poměrně mladém věku, po operacích velká úleva a spokojenost. Doporučuji všem, já kvůli věku pár let "vydržela" čekat. Kdybych nechtěla, operace nebyl problém provést dříve.

Zobrazit příspěvky7 Skrýt příspěvky7
Monika

Zdravím, mohu se zeptat v kolika letech vám dělali TEP kyčlí ? Mně je 42 koxartrozu mám už na 4, nález špatný, bolesti velké, operaci mi udělají to problém není, jen mne upozorňují, že je brzy. Mám si uvědomit, že dnes se mi sice uleví ale v 60-65ti letech, až bude potřeba udělat reoperaci bude to sázka do loterie. Tak se snažím "vydržet" :-). Pěkný den Vám přeji MK

Zobrazit odpovědi 3
Jája

První problémy po čtyřicítce, zjistili vrozenou vadu, kolem 45 let už dost bolesti a začala se omezovat hybnost. S lékařem jsem se domluvila, že se pokusím vydržet do 50 let a to už bylo na hraně. Diagnóza - těžký stav artrózy. Oba klouby mi vyměnili přesně po roce. Reoperace záleží i na životním stylu. Bylo mi doporučeno nepřetěžovat nohy, zvolnit, omezit některé sportovní aktivity u kterých hrozí pády. Po vlastní zkušenosti vám doporučuji neodkládat, není to kvalitní život. Úleva je obrovská. Pokud budete operaci odkládat, budete uhýbat bolesti a můžete si nevratně poškodit záda. Klouby vyměnit jdou, ale záda ne. U druhého kloubu jsem poslední tři měsíce před operací už chodila s takovými bolestmi, že jsem se na operaci vyloženě těšila. Dva poslední roky jsem si nenazula ponožku, nezavázala boty, už jsem se nedokázala ohnout, štěrbina mizela. Současné náhrady prý vydrží opravdu dlouho. Já si raději zakázala přemýšlet co bude a nebude, jsem ráda, že normálně chodím. Jste mladší než já, ale žít dlouho s bolestí není řešení. Mně vadilo jak kulhám, jak jsem neschopná, bolely mě kolena, lýtka, nevydržela jsem stát a to se stupňovalo, analgetika už nezabírala. V nemocnici jsem viděla pár pacientek po reoperaci a žádný problém. Rozhodnutí je na vás, zvažte pro a proti, ale nebojte se, stojí to za to. Hezký den.

Reakce na Jája
Monika

Zdravím, v podstatě popisujete můj stav, ponožky nazuji jen s potíži, vlastní pedikúru jsem už dávno vzdala, a když mi něco upadne pěkně si vyhubuji ?. Začala jsem se víc šetřit, zahrada ne zahrada, plevel ne plevel, prostě to nejde. Jsem moc ráda, že jste mi napsala, dala jste mi naději, že to půjde. Udělám to jako Vy, zkusím ještě pár let a potom si nechám vyměnit oba v jednom roce. Máte pravdu, neměla bych tak moc přemýšlet o tom co bude až …. Ještě jednou moc děkuji a přeji Vám hodně zdraví, a šťastný a pohodový život. MK

lena

Já mám taky koxartrozu,první kycel v 45 letech snazila jsem se to oddalit a nyní 4.4.Jsem v laznich jsem hodne špatná,sama teď nevím co bude tak pokud musíte jen s jednou a máte problém s hybnosti běžte.

MartaB.

Buďte vděčna za brzké termíny v českých nemocnicích!!! Žiji 11 let ve Š panělsku a již pátým rokem běhám po vyšetřeních, nejdříve rtg ukázal, že operace ještě není aktuální, pak byl krátký problém se zdrav.kartou a po přestěhování se /ale ve stejném regionu,jenže neměli žádné zprávy o předchozích vyšetřeních ani rtg!/ čekám už dalších 15 měsíců a trpím jako kůň. Už neudělám ani krok bez chodítka,investice od skútru pro invalidy a dalších pomůcek /abych vůbec mohla přežívat/ už stály majlant a můj lékař umí říci jen "já to taky nechápu" !!! Nejbližší nemocnice už vloni v květnu se tázala, jaký termín by mi vyhovoval, aby mi následně ihned sdělila, že k nim nepatřím, uvedla dvě další nemocnice a že mám čekat. Tudíž čekám a brečím bolestí i bezmocí, pochopitelně nikdo neodpovídá na moje maily- připadám si jako prašivina , která už ve svém věku nemá nárok na NIC /jsem válečný ročník/!!
Můj celoživotní sen byl "strávit podzim života u moře", ale k čemu mi to je, když už 4 roky bych do vody neuměla vejít ani z moře vyjít - mám sice auto bez spojky /automat/, ale co z toho, když od toho neustálého sezení už neujdu ani dva kroky od auta??? Taky jsem byla upozorněna, že ani po operaci kyčle /už mne pobolívá i druhá strana/ se nezbavím bolestí páteře a ještě k tomu se přidružila osteoporóza - tudíž žádná legrace s mým tělem, hlavně v noci.
Jsem vdova, žiji jen se třemi pejsky, jen díky jim ještě neztrácím optimismus, jinak si každou pomoc musím zaplatit. Jsem přesvědčena o tom, že kdybych pocházela ze zemí třetího světa, věnovali by mi odpovídající péči - jak se někdy člověk zklame !!! Je toho hodně, nač může být Česká republika hrda i ve světovém měřítku !!!

Zobrazit odpovědi 2
MartaB.

Ještě chci podotknout, že kdybych nebyla "pouze důchodkyně s průměrným českým důchodem"- hned bych si tu operaci zaplatila v kterékoliv české nemocnici, jenže to do konce života už nenašetřím /údajně snad 10tisíc euro ???/ - Už si z toho mnohdy dělám legraci a nezapomínám se zmínit, že z úsporných důvodů se zřejmě čeká, zda dříve než k operaci nedorazím ke krematoriu - protože kremace stojí údajně pouze polovinu !!!
Co se týče problémů v běžném životě, zjednodušila jsem si je zakoupením pomocníků při nazouvání ponožek i obuvi, zvedání čehokoliv ze země i z výšky, ten skútr stál majlant a ne vždy funguje, v bytě používám kancel. židli na kolečkách - už mne všechny ty pomůcky stály nad 30tisíc korun - když to tak půjde dále, opravdu by ta kremace přišla levněji - važme si toho, že máme v ČR tak vyspělé zdravotnictví (jenže nyní - "je pozdě bycha honit"!!! ) Přitom by mohl být i život "dříve narozených" kvalitní a krásný !!! martaB. - dříve "čundrbabka" /viz můj web!/

Reakce na MartaB.
Jája

Marto B., je mi vás líto, to já to do takových konců nedotáhla, naštěstí. Máte pravdu, termíny jsou u nás "krátké", i když pro člověka s bolestí je každý měsíc dlouhý. Já mohla jít na operaci okamžitě, ale vzhledem k věku jsem se domluvila s lékařem, že vydržím ještě tři roky. Ale kdykoli jsem mohla říci, že chci operaci a za pár měsíců mít po ní. Nevím jaké jsou ceny dnes, ale před třemi i dvěma lety stál pobyt v nemocnici (12 dní), včetně všech předoperačních vyšetření, endoprotézy atd. cca 105 tisíc. Mám výpis z pojišťovny.

Recenze lékaře

Doktor ve Vašem okolí