Operace karpálního tunelu

Vladimír

Dne 29.7.2013 jsem podstoupil operaci karpálního tunelu levé ruky edoskopickou metodou. Vlastní zákrok byl velmi šetrný bez bolesti a za příjemného přístupu personálu. Nemám žádný podobný zákrok za sebou tak nemám s čím srovnávat ale zdá se mně že rekonvalescence probíhá velmi dobře. Dnes to je 3 týdny po zákroku a ruka snadno zvládá běžnou činnost pokud není potřeba vyvinou větší sílu a nemusí se příliš zapojit pohyb v zápěstí. Malá jizva je prakticky zahojená jen je ještě trochu citlivá. Problémy které byly před operací prakticky zmizely jen je ještě menší citlivost konečků prstů ale to by se mělo časem zlepšit. Jakmile bude levá ruka dostatečně funkční tak podstoupím stejný zákrok na pravé ruce. Moje hodnocení, jsem velmi spokojen. I okolí je překvapené že vše jde rychle a zatím bez problému.

Na základě dobrých zkušeností ale hlavně…

Vladimír

Na základě dobrých zkušeností ale hlavně pro velké problémy jsem 15.10.2013 podstoupil stejný zákrok na pravé ruce. Od konzultace to trvalo asi měsíc, stejně jako u levé ruky. Vlastně jsem se těšil, protože podle levé ruky jsem věděl že největší problémy ustanou prakticky okamžitě po operaci. Už jsem věděl co mne čeká mohl jsem lépe sledovat dění kolem. Příjemně mně překvapilo jak jde vše rychle a podle mně bez problému. Vlastní operace bez bolesti, večer už to bylo cítit ale dá se to zvládnout i bez prášků na bolest. Druhý den se to rychle uklidnilo a bylo to prakticky bez bolesti. Přístup personálu výborný, myslím že celý tým je velmi dobře sehraný. Levá ruka zhruba za měsíc po operaci téměř plně fungovala, jen těžší věci s ohnutím zápěstí dělalo trochu problém ale po 2 měsících už to bylo v pořádku. S pravou rukou šlo všechno trochu rychleji. Brnění prstů levé ruky přestalo asi za 4 měsíce a pravé rychleji asi za 3 měsíce. V současné době tj. 22.4.2014 už nemám žádné problémy a i malé jizvy na zápěstí téměř zmizely.
Podle mé zkušenosti mohu operaci karpálního tunelu endoskopickou metodou velmi doporučit zvlášť v zařízení SANUS Hradec Králové s kolektivem MUDr. Aleše Fibíra. I když celý zákrok nehradí zdravotní pojišťovna stojí to za to.
Děkuji

Hodnocení lékaře

Celkové hodnocení
Chování, jednání a přístup lékaře
Odpověděl na mé dotazy
Pooperační péče
Ochota a příjemnost personálu
Čekací doba
Doktor ve Vašem okolí