Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Endodoncie - dezinfekční roztok, výhody a rizika systému Ronacal - Endodoncie - Diskuze

Endodoncie - dezinfekční roztok, výhody a rizika systému Ronacal

Endodoncie - dezinfekční roztok, výhody a rizika systému Ronacal

emanuel  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Je v současné době roztok na bázi chlornanu sodného stále standardně používanou dezinfekcí kořenových kanálků? Jaké jsou výhody/rizika při použití systému Rocanal? Děkuji.
Schill Dental Clinic Praha  |  Basic member  |  Praha
  • 6 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
ano, roztok chlornanu sodného je stále používaný jako nejučinnější dezinfekční prostředek na systém kořenových kanálků zubu. Systém Rocanal na naší klinice nepoužíváme. Po dezinfekci roztokem chlornanu sodného, plníme kořenové kanálky zubu obvykle sealerem AH Plus a kondenzací rozehřáte gutaperči. S pozdravem MDDr. Tomáš Pospíšil
MDDr. Ahmad Amin AboSaleh DDS. MSc.  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
Rocanal také nepoužívám. Ale dodnes a zlatý standard na vyplachování kanálků je stále chloran sodný s různýma koncentracema (škála od 1-5%) bez ohledu na to, jaká značka to je. Nejlepší endodontista v ČR používá SAVO :D Všechno ostatní jsou zbytečně předražené produkty. Důležitá je koncentrace, nikolv značka. Sám používám jakýkoliv 3% chlornan sodný.
emanuel  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za rekce! Bohužel se při zákroku ukázalo, že mám průchozí čelistní dutinu s dutinou ústní?. a tak jsem poznal jak je Savo ve skutečosti nesnesitelné:) Pátral jsem tedy po možných alternativách.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí