Endodoncie a náhrada škody

Endodoncie a náhrada škody

Petr  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Můj zubní lékař mi při endodontickém zákroku zalomil nástroj v jednom z kořenových kanálků. Omluvil se mi a dal mi doporučení na jiné pracoviště s tím, že tam mi nástroj budou moci vytáhnout. On nemá potřebné vybavení - mikroskop.
Dotaz: Cítím se poškozený. Neměl jsem v plánu platit dalších min. cca 15 tisíc za ošetření, které jsem nemusel podstupovat, kdyby můj lékař nezalomil svůj nástoj v mém zubu. Existuje nějaká možnost domoci se náhrady škody ? Neměl by následné ošetření platit můj lékař, který nástroj zalomil ? Nechci platit další nemalé, i když adekvátní, peníze. A hlavně + k tomu všemu, podstupovat další ne zrovna příjemné procedůry. Já přeci nejsem viníkem nastalé situace. Děkuji předem za odpověď, Petr N.
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 9 odpovědí
Zalomení kořenového nástroje je jedna z poměrně častých komplikací endodontického ošetření a je třeba s ní vždy počítat při nepříznivé anatomii kořene (extrémně zahnuté kořeny). Jestliže k tomu dojde, je slušné nic netajit a přiznat co se stalo, omluvit se a vzniklou situaci začít řešit. To vše Váš lékař udělal. Choval se naprosto korektně a profesionálně. Jestli hledáte viníka, zkuste nejdříve začít u sebe a popřemýšlejte nad tím, jak k tomu došlo, že bylo potřeba ošetřovat váš zub tímto způsobem.

S pozdravem Dr. Tománek
Petr  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Vážený pane doktore Tománku, konec vaší odpovědi se mě dotkl. Na vaše doporučení, abych zkusil hledat viníka nejprve u sebe, nemohu reflektovat. Věřte, že sebereflexi jsem provedl. Za to, že jsem byl nucen podstoupit tento zákrok nemůžu jen já a to, jak se domnívám z vaší odpovědi - svým přístupem k mé ústní hygieně. Jendak zde hraje roli jistě celkový zdravotní stav organismu, genetické predispozice, spousta dalších okolností - stravovací návyky,... ale zde velkou roli sehrál také můj pedostomatolog. Všechny šestky rozvrtal aniž by k tomu měl závažnější důvod. A vůbec, proč já bych vám měl skládat nějaké účty. Rád bych vás navštívil ve vaší ordinaci, abyste viděl, že kecáte. Já se o své zuby starám. Kořenové kanálky nemám nijak zakřivené,... To co se mi stalo, se stalo na velmi dobře vybavené klinice. Únavu materiálu jako příčinu této nehody neberu jako polehčující okolnost - naopak- unavit se může jedině starý materiál, rozhodně by se únava materiálu neměla týkat nového nástroje. Toho se může týkat jedině vada materiálu. Na závěr svého emotivního psaní, vám chci pane doktore Tománku pořát, abyste sám takovéto ošetření nikdy nepotřeboval. A pokud ano, aby se nestalo vašemu ošetřujícímu lékaři to co mému panu doktorovi. A když se tak stane, aby vám nevadilo, že musíte platit krom nemalých peněz za zákrok při kterém došlo k poškození, ještě další nemalé peníze za nápravu škody.
S pozdravem ing. Petr Novotný.
Renata  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den Petře, vůbec se Vám nedivím, že se cítíte poškozený za to co jste určitě nezpůsobil, tím spíš pokud byste měl platit 15tisíc. Též jako vy si myslím, že by to měl přinejmenším finančně vyřešit Váš ošetřující lékař.
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Premium member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den Petře, pokud budu hovořit za naší společnost, tak to funguje tak, že pokud lékař zalomí nástroj - což se opravdu může stát velmi často - viz odpověď Dr. Tománka, informuje o tom pacienta. Pak následuje odeslání k lékaři, který se specializuje na ošetření pod mikroskopem - tj. vyndání zalomeného nástroje + precizní endodontické ošetření zubu. Lékař, který nástroj zalomil, kompenzuje při následujícím ošetření Vaše finanční náklady spojené s odstraněním zalomeného nástroje (tj. částku za odstranění zalomeného nástroje odečte například z ceny korunky či jiného ošetření, které následně proběhne) Jak píšete, mikroskopické ošetření je o něco dražší než endodontické ošetření bez použití mikroskopu, nicméně je to dokonalejší, kvalitnější ošetření než za pohledu pouhým okem. Bohužel není hrazeno ze zdravotního pojištění. Ošetření není ani bolestivé či nějak přehnaně nepříjemné. Budete mít jistotu, že zub je dokonale ošetřen a vydrží delší dobu. S pozdravem MUDr. Procházka

Související recenze a zkušenosti

Katarína 5555 18.1.2020
Spokojený/á

Pana MDDr. Ahmeda Charhouli vřele doporučuji a děkuji mu za vstřícný a trpělivý přístup k mým stomatologickým problémům. Je vynikající odborník a skvělý člověk, který dělá maximum pro váš zdravý chrup a navíc vám plánova... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí