Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zbytečné vytažení nervů - Endodoncie - Diskuze

Zbytečné vytažení nervů

Zbytečné vytažení nervů

Renata  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
na horní stoličce 7 jsem měla necelé 2roky nástavbu s čepem a korunkou, které mi vypadly bez poškození, takže by se to dalo asi opět nasadit. Jinak jsem neměla vůbec žádné bolesti , zub byl klidný . Ale paní doktorka se rozhodla, že mi vyndá se zbývajích kanálků nervy a pak mi čep s korunkou znovu nasadí. Při manipulaci s vytahováním nervu se stalo to, že mi vytáhla zbytek kořene zubu. Chtěla bych se zeptat jestli takový zákrok byl nutný a jestli vytahování nervů nebylo zbytečně předčasné, když nebyly žádné bolesti ?
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, zub byl pravděpodobně poškozen kazem, takže paní doktorka usoudila, že pro zachování zubu bude lepší korunku s nástavbou předělat. Zřejmě se vyskytly komplikace a bylo nutné odstranit jeden z kořenů. Bolest Vás pravděpodobně neobtěžovala, protože zub byl již "mrtvý". S pozdravem MUDr. Kubíček
Renata  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den pane doktore, děkuji za reakci, ale nebylo třeba nástavbu ani korunku předělat neb to nebylo nijak poškozené, ani kazem a paní doktorka mi řekla než přistoupila k zákroku, že mi jen vytáhne ty nervy a původní čep s korunkou vrátí a pak místo původně domluvených nervů ze zbývajících kanálků vytáhla kořen zubu. Před tím jsem neměla vůbec žádné bolesti ani problémy s tímto zubem. Prý byl zub mrtvý a přesto chtěla ze zbývajích kanálků vytahovat nějaké zbývající nervy, to jsem nepochopila.

Reakce na Renata

PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Vzhledem k tomu, že jsem neviděl ani RTG snímek před a po ošetření, nemohu relevantně odpovědět. Nicméně, dle Vašeho popisu zřejmě došlo k neočekávaným komplikacím během ošetření a paní doktorka byla nucena kořen odstranit. Z jakého důvodu tedy paní doktorka chtěla celý zákrok provést (endodonticky doošetřit kořenové kanálky) Vám nemohu s jistotou říci. Zřejmě zub nebyl dostatečně endodonticky ošetřen. S pozdravem MUDr. Kubíček

Reakce na PŠTROSSOVA Medical Centrum

Renata  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Myslím, že paní doktorka nebyla nucena mi zub vytáhnout, protože jinak bylo před tím vše v klidu a bez jakýchkkoli bolestí toho zubu. Ještě se alespoň po vytažení kořene sama omluvila, ale to mi už zub nevrátí. Musela jsem se smířit s tím, že jsem asi docela zbytečně přišla o zbytek zubu i se zachovalou nástavbou a korunkou , které se ocitly v koši. Nicméně, děkuji za Váš názor.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí