Granulom a bolest po zaplombování

Granulom a bolest po zaplombování

Maru  |  návštěvník  |  Edinburgh, City of
Dobrý den,
zhruba v březnu mě začaly velmi bolet zuby. Každodenně snad všemi možnými způsoby, bolely mě úplně všechny. Neřešilo se to (tedy řešilo se to pouhým sledováním, zubařka neviděla žádný problém) do čtvrtka 14.6., kdy se na rentgenu zjistily kazy. Poté mi bylo vysvětleno, že jde vlastně o jeden kaz a jeden vnitřní granulom. Kaz nešel vidět, protože šlo o mezizubní kaz na sedmičce ze strany k šestce, granulom nešel vidět vůbec, ze snímků byla patrná neporušenost skloviny. Granulom se řešil tak, že se zub v ten čtvrtek otevřel, byla to něj nanesena hřebíčková pasta a další pasta na překrytí. v pátek byl zub zkontrolován, v pondělí znovu otevřen, ale bylo zjištěno, že nervy ještě nejsou plně odumřelé. Proto byl zapastován znova až do středy 20.6., kdy byl otevřen znova, nervy už byly odumřelé, proběhlo čištění kanálků a jejich rozšiřování, poté zaplňování hřebíčkovou pastou plus k tomu nějaký hydroxid či něco podobně znějící. Bylo to pracné, v tu středu jsem v křesle seděla téměř tři hodiny. Sedmička mi byla vyvrtána, tato šestka po zaplnění kanálků zaplombována také. Dost jsem si užila, zuby a celá čelist byly parádně pochroumané. Den na to, ve čtvrtek 21.6., jsem odletěla do zahraničí.
Jenže už včera večer, tj. 21.6., mě ty dva zuby začaly bolet znova a já se obávám, že už to nemůžu svádět na pochroumání. Zuby jsou citlivé i na můj pouhý dotek, dokousnout nemohu vůbec. Mám samozřejmě cestovní pojištění, v rámci kterého mám i zubní ošetření, ovšem jistě chápete, že bych zde k zubaři šla radši až teprve tehdy, když mi bude vyvráceno podezření na pouhou přecitlivělost zubu po ošetření. Děsím se opětovného otevírání zubu a čištění kanálků.
Mohl by mi prosím někdo poradit?
Děkuji předem, s pozdravem Maru

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí