Ztráta ejakulátu v 71 letech

Ztráta ejakulátu v 71 letech

Roderico de no Véno  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Je ztráta ejakulátu v 71.letech normální jev,nebo se jedná o urologickou poruchu zapříčiněnou nějakými jinými vlivy(na př.užívání nových léků a pod.)15.let se léčím s prostatou(Fokusin 0,4 mg)bez zjevných potíží,mám o ztrátě ejakulace informovat svého urologa?
Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Váš věrný čtenář
MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Dobrý den,
stav nemusí být dán jen Vaším věkem, může se jednat jistě i o vliv léků - Vámi uvedených. O bližším - možných příčinách - se poraďte s Vaším ošetřujícícm urologem.
S pozdravem Libor Zámečník, TH klinika Praha
alibaba  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Manžel je po operaci rakoviny močového měchýře, který mu byl odebrán a veškeré měkké tkáně včetně prostaty atd. Má erektilní disfunkci. Chtěl by podstoupit operaci implantátu do penisu. Je toto hrazeno zdravotní pojišťovnou? A pokud ne kolik takový výkon stojí. Děkuji Alena
MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Dobrý den Aleno!
Myslím si, že pokud manželovi sdělíte cenu (od několika desítek tisíc do několika stovek tisíc Kč), rozhodne se pro jinou alternativu. A ta může být buď tabletová (léky předepisované lékařem na recept) či injekční - lék si může dle potřeby manžel aplikovat do penisu sám (po zaučením lékařem).
Ze zkušeností našich pacientů se mi injekční forma léčby zdá v případě vašeho manžela jako nejvhodnější.

S pozdravem, Libor Zámečník
TH klinika, Praha

Související zákroky