Postavte se inkontinenci čelem

Inkontinence – onemocnění projevující se nežádoucím únikem moči – představuje přesně ten typ problému, na který si pacienti raději zvyknou, než aby ho řešili. A přitom se dá velmi snadno vyléčit. Nejúčinnější metodou je operativní zavedení suburetrální (inkontinenční) pásky:

  • úspěšnost chirurgické metody až 98 %,

  • chirurgický zákrok trvá pouze 20 minut,

  • pooperační rekonvalescence není delší než 2 dny,

  • operace je vhodná pro ženy i muže.


Inkontinencí trpí převážně ženy. Příčiny tohoto onemocnění jsou většinou charakterizovány ochablými svaly pánevního dna. Velmi často se proto inkontinence vyskytuje u žen, které porodily velká miminka, nebo u těch, které se dlouhodobě léčily se záněty močového měchýře. Dalším faktorem negativně ovlivňujícím schopnost regulace moči je nedostatek pohlavních hormonů v době klimakteria, obezita či dědičnost.

Mezi nejčastější druhy inkontinence u žen patří tzv. stresová inkontinence, která se projevuje neschopností ovládat moč při zvýšení nitrobřišního tlaku, například při kašli, kýchnutí nebo obyčejném smíchu, a tzv. urgentní inkontinence, kdy má žena nutkání na močení, a nenajde-li v blízkosti záchod, moč neudrží.

U mužů se inkontinence často objevuje po operaci prostaty.

Netrapte se a zeptejte se!

Pokud trpíte podobnými problémy, věřte, že v tom nejste sami. Stydíte-li se svůj problém konzultovat se svým lékařem, zkuste se o tom nejprve informovat sami. Skupina B. Braun pro vás spustila osvětový web www.lepsipece.cz, na kterém vám poskytuje důvěryhodné informace o onemocnění, možnostech účinné léčby, rozhovory s lékaři, zkušenosti pacientů či poradnu věnovanou mimo jiné také této problematice…

Publikováno: 6.2.2012

Doktor ve Vašem okolí