Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Léčba diabetu II.stupně - Diabetes mellitus II. typu - Diskuze

Léčba diabetu II.stupně

Léčba diabetu II.stupně

Jirina  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám cukrovku 6 let, měla jsem jen dietu, ale po smrti mého syna jsem musela začít brát léky.Je mi 60 let, vážím 71 kg, výška 168 cm.
Nyní mám Metformin, měla jsem 1 ráno, podle posledních výsledků bylo všechno dobré, ale aby bylo ještě lepší, tak prý mám brát ještě večer.Myslíte si, že najdu lékaře, který mne bude chtít vyléčit a ne jen předepisovat léky a kdybych je náhodou nechtěla, tak musím jít jinam, jak mi bylo řečeno.
S pozdravem
Jiřina
MUDr. Věra Schöblová  |  Basic member  |  Všeobecné lékařství  |  Brno
  • 7 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, vážená paní, pokud trpíte diabetem II.typu, je to onemocnění, které se dá léčit trvale a dlouhodobě, pomocí Vašeho osobního přístupu-přísného dodržení diety a pravidelné medikace a snížení Vaší hmotnosti tak, aby Váš BMI byl 25, společně s pravidelnými kontrolami na diabetologii a dobrou spoluprací s Vaším diabetologem. Vyléčit natrvalo se však nedá, pouze udržovat v ideálních mezích, aby u Vás postupem času, při nedodržení výše uvedeného, nedošlo ke vzniku komplikací diabetu.
MUDr. Ludmila Eleková  |  Basic member  |  Všeobecné lékařství  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, cukrovka II.typu je výlučně civilizační nemoc. To znamená, že je způsobena naším způsobem života. Léky sice dokáží držet hladinu cukru v rozumných mezích, ale bohužel se zatím nijak jednoznačně neprokázalo, že tento postup prodlouží resp. nezkrátí život diabetika v porovnání se zdravým ani nesníží riziko cévních komplikací. žádný lék na cukrovku neřeší příčinu. Příčinou je resistence, tedy necitlivost vašich buněk na glukózu. Nječastější příčinou je strava, stres mívá přídatný vliv (při stresu se zvyšuje hladina kortizolu, který jak je dobře známo, vede ke zvýšení glykémie.) Podle toho co píšete, nemáte velkou nadváhu, ale troufnu si odhadnout, že vaše kila navíc budou spíš na břiše než na zadku.
řešení bez léků existuje -snižte přísun sacharidů na max. 120g denně. Znamená to jako jejich zdroj používat prakticky výhradně zeleninu a luštěniny. Vůbec byste neměla jíst běžné pečivo, těstoviny, bílou rýži, brambory, o cukru ani nemluvě. Zvažte úplně vyloučit z jídelníčku pšenici a vše z ní. Bílkovin přiměřeně, tj. 1g na kg váhy a den (na internetu najdete tabulky potravin). Nedržte nízkotučnou dietu, tím si situaci zhoršujete. naopak, tuků byste měla jíst víc, ale záleží na druhu. Margaríny hoďte do smetí, stejně tak běžné rafinované oleje /vegetol apod). Jezte jen tuky, které jsou přírodní, tj. olivový olej za studena lisovaný, máslo, sádlo, klidně tuk na mase a také tučné ryby a rybí tuk. cukrovku zhoršují umělé tuky, ne ty pravé. Strava by měla obsahovat hodně zeleniny, ryby, maso, vejce, ořechy, semínka, luštěniny, kvalitní tuky. 4-5 jídel denně, zhruba stejně velké porce. Opatrně s mlékem a mléčnými výrobky /kromě másla), stojí za pokus je na měsíc úplně vysadit a pak otestovat konzumací, jak je snášíte.
Jirina  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za odpověď.
Nízkotučnou dietu nedržím, a kila jsou doopravdy na břiše.
Koupila jsem knihu Vegetariánská strava při léčbě diabetu .
Hodně se se mi chutě mění, ale maso ani výrobky z něj nemusím.
Začala jsem jezdit na kole, každý den.
Moc děkuji za Vaše rady.
S pozdravem
Jiřina

Související recenze a zkušenosti

Diabetes mellitus (cukrovka) II. typu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí