Velmi silná menstruace

Velmi silná menstruace

martina.v  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
V červenci jsem měla menstruaci a ta proběhla docela dobře ale trvala snad 14 dní spíš ke konci bylo jen špinění, ale pro mě to bylo dost nepříjemné.
Ted jsem v srpnu dostala další menstruaci se zpožděním 5 dnů, první den hodně menstruuji i druhý den až to ze mně někdy vyletí + sraženiny a nevím zda je to jev normální. Vždy jak vstanu tak mám pocit že toho mi vyteklo hodně a musím hned na WC a měnit vložky, nebo i oblečení. Ja bych chtěla otěhotnět a toto nevím zda je normální. Děkuji za odpověd
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Pokud pokládáte menses za nadměrně silnou je nutná především diagnostika proč tomu tak je.Nutná je především návštěva gynekologa.Kolpo , cyto., UZ vag.sondou, bazální hormony a stanovení progesteronu v luteální fázi cyklu,stanovení krvácivosti/vyloučení koagulopatií/.přičiny nebudu rozebírát.Léčbha LNG -IUS/hormonální tělísko, COC antikoncepce,Zablokovat cyklus progestiny nejlépe v kontinuálním režimu, antifibrinolytika, nesteroidní antiinflammatoria atd.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí