MS cyklus, vysazení AD, negativní účinky třezalky

MS cyklus, vysazení AD, negativní účinky třezalky

Eva  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Před více než 2 měsíci jsem vysadila AD Citalec, vysazovala jsem je postupně. Krom drobných náznaků nervozity, vždy při snížení dávky a pak při ukončení, bylo všechno v pořádku. Souběžně s vysazením přišla menstruace, celý cyklus jsem byla v pohodě. Pak s další menstruací přišlo zhoršení, občas úzkost, stabilně špatná nálada, plačtivost, zbytečné přemýšlení nad vztahem (při začátku snižování dávek AD jsem řešila nečekaně problémy ve vztahu, které se ale po pár dnech srovnaly, nicméně v hlavě zůstal guláš).
Čekala mě dovolená v srpnu, pár dní před ní nám zemřela babička, do toho jsme řešili s rodiči a sestrou nějaké majetkové věci, které mi dost strašily v hlavě. O dovolené jsem byla v abnormálně blbé náladě. Narazila jsem tehdy na třezalku v tabletách od Kneippa. Nasadila jsem dávkování, jak bylo uvedeno, 3x denně 1 tableta. První noc nevolnost, průjem, celý den jsem proležela, další den pořád nic moc. Až třetí den mě napadlo, že je ta dávka na mě moc, snížila jsem dávku na 1 tabletu denně. Že mi nebude hned veselo, je jasné, ale bylo mi spíš hůř, průjem, nechutenství, silné úzkosti spíše častější, bolest hlavy, ztuhlá záda...
Včera to vyvrcholilo na procházce, najednou silná úzkost, zrychlený tep... Vzala jsem si lexaurin, pochvíli zlepšení, ale žádná hitparáda. Celkově mi bylo divně po těle, nízký tlak... Možná udělala své kombinace třezalky s lexaurinem. Jsem totálně rozhozená, dnes mi taky není moc dobře, hned ráno silná úzkost, nízký tlak, průjem. Samozřejmě už mi v hlavě straší to, že mi tak bude nedejbože pořád, jakmile člověk zažije tyto nepříjemní stavy, špatně se těchto myšlenek zbavuje.
V podstatě po vysazení AD, když nepočítám ten první měsíc, je mi hůř, než před nimi.

Mám dva dotazy.
1/ setkal se někdo s tím, že by mu třezalka taky nesedla? Já jsem četla jen pozitivní recenze, s něčím špatným jsem vůbec nepočítala. Když si teď najdu nežádoucí účinky, je to téměř vše, co se děje mně. Nepočítaje první měsíc po AD mi sice nebylo nic moc, ale s tou třezalkou je to ještě horší, jenom se můžu modlit, aby se mi z těla vyloučila co nejdřív.

2/ kdo vysadil AD a podařilo se mu k nim nevrátit, cítili jste dopady vysazení s takovým odstupem? Kdy se to zlepšilo, co pomohlo? Zjevně se mi tvoří málo serotoninu. Po zkušenostech s tou třezalkou nemám odvahu už do ničeho.

Před AD jsem měla úzkosti, tomu přecházela odchod od manžela, bydlení v podnájmu, jsem dost citlivá, na vše sama, nasčítalo se to. Plánovala jsem si koupi bytu, do toho přišel covid, nucená dovolená v práci, strach o zaměstnání a tím pádem pocit ohrožení, že příjem nebude stačit na to, abych mohla byt vůbec koupit. Více méně jsem se tehdy sesypala. Vždy v průběhu cyklu jsem měla první půlku dobrou, druhá byla horší, silný PMS. Ale pak už jsem měla špatný v podstatě celý cyklus, i v těch dnech teoreticky dobrých mi nedávalo smysl vstát z postele atd. Proto jsem se pro AD rozhodla. Napsal mi je ale gynekolog, který nějak opomněl, že je dobré začátek podpořit např. lexaurinem, takže po pár prvních dnech užívání hrozný stav, v podstatě panická ataka. Což jsem předtím neznala. Takže když si to vezmu kolem a kolem, lituju, že jsem do toho kdy šla.

Děkuju všem, kteří dočetli do konce, nedávalo mi smysl něco vynechat. A děkuji za podnětné odpovědi.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí