Odstranění dioptrií a cylindrů laserem

Odstranění dioptrií a cylindrů laserem

Savior  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den. Mám již od narození 5 dioptrií na dálku na obou očích. Rád bych si to nechal odstranit laserem, ale prý jdou laserem odstranit jen dioptrie na blízku. Taky mi doktorka řekla že mám nějaké cylindry a že by to taky mohlo vadit. Můžete mi prosím říct co přesně ty cylindry jsou a jestli to není problém při zákroku?
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
dioptrie na dálku - krátkozrakost je základní vada, která je nejlépe přístupná operaci laserem. Cylindr, neboli astigmatismus je poměrně častá vada lomivosti oka, kdy rohovka není přesně sféricky vyklenutá, obvykle do 0,5 dioptrie je to zcela běžné. Obě vady se odstraňují současně. Nejlépe Vám budeme moci odpovědět na základě podrobného vyšetření v našem refrakčním centru, tel. XXXXXXXXXXX.
S pozdravem
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den pane Saviore,
Cylindry jsou bez problémů laserovým zákrokemm odstranit. Jen je nutné zvolit správný druh zákroku. Z metod dostupných v současnosti jsou nejlepší zákroky femtosekunodvým laserem (zákroky NeoLASIK nebo NeoLASIK HD). Mají u cylindrů největší potenciál doažení dlouhodobě stabilního výsledku. Navíc je v jejich ceně zahrnuta doživotní záruka.
Cylindrická vada znamená, že některá část oka (vetšinou oční rohovka ) nenmá polokulovité zakřivení ale je zakřivená podobně jako vajíčko - v jedné rovině je placatější než v druhé. Moderní lasery ( viz výše) to bez problémů napraví.
Vašich 5 základních dioptrií do dálky také není pro laser problémem. Takové dioiptrické vady odstranujeme prakticky každodeně a to s vynikajícícmi výsledky

Pokud se buete chtít objednat na vyšetření zavolejte na níže uvedená tel. čísla.

Děkuji za dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz
MUDr. Petra Uhlářová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Zlín
  • 9 odpovědí
Dobrý den pane Saviore, refrakční vada Vašich očí je naopak velmi dobře "odstranitelná" laserovou metodou. Na stav po odstranění dioptrií do dálky si pacienti zvykají mnohem rychleji než pacienti užívající brýle do blízka. Taktéž v cylindrické vadě by neměl být problém. Nejmodernější laserová technika si i s tímto stavem dobře poradí. Lidé, kteří mají cylindrické dioptrie mají rohovku v dané ose asferickou (tj. ne zcela pravidelně polokulovitou). Malou cylindrickou vadu má ale velké procento populace (způsobené částečně i tlakem horního víčka). Pokud se rozhodnote laserový zákrok podstoupit, je nutné vaše oči nejprve podrobně vyšetřit a poté se domluvit na dalším postupu. Objednat se můžete na tel.č.: XXXXXXXXXXX
S pozdravem
MUDr.Petra Uhlářová
Oční Centrum Gemini

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 11.12.2015
Spokojený/á

Od 15 do 34 let jsem nosila denně kontaktní čočky (krátkozrakost a astigmatismus na obou očích). Operace očí mi zlehčila spoustu činností, které jsou pro člověka bez oční vady naprosto samozřejmé. K finálnímu rozhodnutí ... Více 

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí