Operace očí u sportovce

Operace očí u sportovce

jamer111  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Je mi 29 let, mam na levem oku -6,5 a na pravem -5,25 dioptrie. Delam triatlon, pri sportu pouzivam kontaktni cocky, ale v posledni dobe mi prestavaji vyhovovat, mam hodne podrazdene oci. Zkusil jsem zmenit znacku cocek, ale problemy trvaji. Zajima me, jakou operaci by se dala vada na ocich upravit a ktera je vhodna u sportovcu. Take me zajima rezim, ktery je po operaci potreba dodrzet, jake by pro mne bylo omezeni v treninku. Dekuji za odpoved. Mirek
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
gratuluji Vám ke sportovním úspěchům. Váš počet dioptrií je dobře přístupný řešení pomocí laseru. K přesnému posouzení typu operace je třeba podrobné vyšetření. Pokud máte zájem na našem pracovišti na oční klinice v Hradci Králové se Vás rádi ujmeme. Před vyšetřením je třeba dva týdny nenosit kontaktní čočky.
Po vyšetření Vám detailně zodpovíme Vaše dotazy.
Tel pro objednání je XXXXXXXXXXX.
S pozdravem
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den pane Mirku,

Pro váš věk, vaše dioptrie a sportovní zatížení vám jednoznačně doporučuji laserový zákrok femtosekunodvým laserem typu NeoLASIK nebo NeoLASIK HD. Tyto zákroky jsou nejšetrnější a nejstabilnější z dostupných metod.

Výhodou je, pro vás skutečnost, že v ceně těchto zákroků je zahrnuta doživotní záruka - tj. pokud by se vám v budoucnu vada znovu objevila, máte další zákrok zdarma. Pokud je vám 29 let a máte -6,5 dioptrie, je další zhoršování v následujících 5 až 10 letech možné – proto bych doporučoval volit zákrok se zárukou. Který z těchto dvou zákroků je pro vás vhodnější lze říci až po vyšetření vašich očí. Cena je 19 a 24 tisíc za jedno oko.

Jinak operoval jsem osobně i triatlonistu a sportovního redektora ČT pana Bratůška, který po zákroku překonal kanál la Manche - bez jakýchkoliv problémů z očima.

trenovat ( běh, posilování atd) můžete již druhý den po operaci, kolo raději až po týdnu ( samo o sobě nevadí ale bojíme se ůrazu oka přievent pádu), jediné omezení je 3 týdny neplavat ve veřejných bazénech a špinavých přírodních vodách.

Pokud se budete chtít objednat na vyšetření, zavolejte prosím na níže uvedená tel. čísla. Sekretářky vás budou informovat o aktuálních termínech na objednání.
Děkuji za váš dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí