Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Blikání po operaci katarky - Léčba šedého zákalu (katarakty) - Diskuze

Blikání po operaci katarky

Blikání po operaci katarky

Mondy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 Like
Dobrý den. Je mi 44 let a před čtrnácti dny jsem byla na operaci levého oka katarakty. Už od druhého dne co mi sundali náplast jsem viděla z pohledu rovně dobře. Ale v levém rohu rozmazaně, občas takové blikání. Když se podívám doprava, tak vidím uprostřed jakoby oblouk duhovky. Vidím špatně periferně a jelikož jsem řidička z povolání docela mi to vadí. Upraví se to ještě? Jestli to je ten otok? Děkuji
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, dejte tomu čas. Zřejmě se bude jednat o tzv. vedlejší fotopické fenomény. Zjednodušeně řešeno jsou to stíny od čočky při dopadu bočního osvětlení. Mozek se to časem naučí odblokovat a nevnímat. V 71 % případů to zmizí do 2 měsíců. A do 6 měsíců až u 99.8 % pacientů. Když by tomu tak nebylo, tak jsou možnosti jak to vylepšit.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika
Faro  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, po operaci šedého zákalu v 2/2018 vidím jedním okem stále světelné oblouky čočky. Lékař mi včera předepsal kapky na zelený zákal Fotil, také brýle s 0,75 dioptriemi a v 2/2019 mám kontrolu. Co byste mi poradil? Děkuji za odpověď. Jiřina

Reakce na Faro

Faro  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den, po operaci šedého zákalu v 2/2018 vidím jedním okem stále světelné oblouky čočky. Lékař mi včera předepsal kapky na zelený zákal Fotil, také brýle s 0,75 dioptriemi a v 2/2019 mám kontrolu. Co byste mi poradil? Děkuji za odpověď. Jiřina PV
Michal  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore,jsem po operaci LO šedého zákalu,s okem vidim dobře,ale pociťuji slabé blikání jakoby kolísání obrazu. Vymizí to časem a kdy? Mám retinopatii nedonošených,riziko odchlípení sítnice. Děkuji za odpověď Michal

Reakce na Michal

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
nějakou dobu může trvat, než se vidění usadí. Blikání může být způsobeno buď drobným chvěním čočky v oku anebo jak již bylo uvedeno výše v diskusi, vnímáním vnějšího okraje umělé čočky. Je to tedy neškodné a během maximálně několika měsíců by mělo vymizet.
Valda  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

v odpovědi píšete "jsou možnosti jak to vylepšit". Prosím, mohl byste upřesnit zmíněné možnosti?
Děkuji za odpověď.
Jiří V.

Reakce na Valda

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
pokud i po několika měsících potíže nemizí, může pomoci brýlová korekce (i v případě, že se jedná o zcela minimální dioptrickou vadu). Pokud ani to nemá efekt, lze provést chirurgický zákrok - buď nepatrně změnit polohu čočky v oku, přidat do oka ještě jednu čočku anebo provést kompletní výměnu čočky za jinou.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí