Špatné vidění po operaci šedého zákalu

Špatné vidění po operaci šedého zákalu

Kratochvílová  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, je m i48 let a jsem měsíc a půl po operaci šedého zákalu levého oka, který vznikl v důsledku vrozené Fuchsovy choroby ,byla mi voperována jednoohnisková tórická čočka s viděním na dálku, od počátku vidím špatně, při čtení písmen na dálku je vidím dvojitě, jakoby stínově, mám pocit špatného odhadu vzdálenosti, venku “našlapuji” , nemohu řídit, fungovat vydržím dopoledne, odpoledne už mě bolí hlava.Při poředposlední kontrole konstatovala paní doktorka posunutí čočky o 5 stupňů, při poslední kontrole se k posunutí již nevyjadřovala, přizvala paní doktorku, která operaci prováděla, ta mě prohlédla v naprosté tichosti a na mé vyjádření, že se stav od operace vůbec nezlepšil, se mi dostalo odpovědi, že si musím zvyknout. Ráda bych se zeptala, jak dlouho může trvat, než se projeví zlepšení a jak velký vliv na vidění může mít posun čočky o 5 stupňů? Děkuji za odpověď, D.K.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
posun 5° může být relativně nevýznamný, pokud má čočka nízké cylindrické dioptrie, ale při vyšším cylindru už to může výrazně zhoršovat vidění. Určitě se na kontrole ptejte na usazení čočky. Dále může být příčinou syndrom suchého oka, který bývá po operaci poměrně častý, ale naštěstí přechodný. Zkuste umělé slzy bez konzervantů 5x denně.
Kratochvílová  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za rychlou odpověď a přeji hezký den, D.K.

Reakce na Kratochvílová

Kratochvílová  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, umělé slzy kapu už měsíc 5x denně, čočku mám model MX60T,
SE: +23,5D
CYL: 3,50, tak nevím, zda je cylindr nízký či vyšší, ještě jednou děkuji za odpověď , Kratochvílová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí