Vitrektomie a kontaktní čočky

Vitrektomie a kontaktní čočky

Suzet  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
mám diabetes 1. typu 18 let (je mi 24) v posledních 2 letech jsem prodělala na obou očích vitrektomii plus mi byly voperovány umělé čočky jelikož moje se začaly kalit, jsou zaostřeny na určitou vzdálenost čili musím zrak korigovat brýlemi jak na blízko tak i na dálku. Chtěla bych se zeptat jestli mohu používat i kontaktní čočky vím že muj lékař nebyl moc nadšený jen mi moc neřekl proč ale člověk by občas byl rád bez brýlí... mohu tedy kontaktní čočky používat nebo si jimi ublížím?
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
aplikace kontaktních čoček ve Vašem případě taky nevidím jako optimální řešení refrakční vady. Ale v občasném nošení jednodenních čoček bych problém neviděl. Vyhledejte zkušeného aplikátora, který Vám vybere vhodný typ čoček. Aplikace bude totiž složitější už jen vzhledem k diabetu a pravděpodobným změnám slzného filmu, vzniklých v důsledku prodělaných zákroků a dlouhodobému kapání antibiotik a kortikosteroidů po prodělaných operacích.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Mám příští týden prodělat výkon pars plana vitrektomie. Docela se bojím ale problém který mám mi vadí hlavně při čtení a sledování obrazovky u počítače.Operaci by měla proběhnout při analgosedaci. Jaké zkušenosti jsou s tím zákrokem a nakolik je úspěšný? Děkuji za odpověď. Iva
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Ivo,
operace PPV je moc obecný pojem na to, aby šlo odpovědět na Vaši otázku. Je třeba znát aspoň kontrétní operaci typu PPV (peeling, operace pro sklivcové zákalky,...) nebo Vaši diagnózu.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
Doktor ve Vašem okolí