Keratoplastika - pooperační vývoj

Keratoplastika - pooperační vývoj

Pavel291  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den
Zájimala by mě odpověď na následující dotaz .
Prodělal jsem transplantaci rohovky pro keratoconus zhruba před měsícem a půl zatím tam jsou tedy všechny stehy . Minulý týden při kontrole na očním mě naměřili refrakční vadu -1D a -7cyl po nasazení skel s těmito hodnotami bylo vidění 6/12 . Rád bych poprosil o odpověď jestli se jedná o normální pooperační vývoj hrozně mě děsí těch 7cyl . Je pravda že postupně s hojením a vytahování stehů astigmatismus může i klesnout? , a nebo se mám připravit na to že budu mít po keratoplastice takto vysoký astigmatismus , četl jsem že v mnoha připadech to tak bývá což mě velmi děsí . Děkuji všem co mě odpoví .
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
děkuji Vám za Váš dotaz. Pokud máte v tomto krátkém období po operaci vidění 6/12 je to perfektní výsledek. Rána se hojí více jak rok a současný stav refrakce není rozhodující. Až po odstranění stehů se refrakce stabilizuje a pak se eventuelně zbytková vada řeší. Stejnou odpověď Vám jistě dá i Váš operující lékař.
S pozdravem
anezka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
dobry den chtela bych se zeptat jestli me muzou popraskat stehy kdybych začla delat namahavou praci např.tahat kartony s vodou,balikíky moukz atd.delala sem v hypermarketu
Awele  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, nejsem lékař, ale budu odpovídat jen ze své zkušenosti - stehy stejnějako jiné při námaze můžolu popraskat, rozhodně bych nevolila namánavou práci, oči máte jen jedny a nemá cenu prožít operaci, vytrpět si bolest potom a pak to všechno zahodit. Záleží na Vás, je to jen můj názor. Já blbec šla do práce tři týdny po keratoplastice, myslela jsem, že jsem nepostradatelná, teď jsem půl roku na neschopence a zdraví mi nikdo v práci nevrátí....

Reakce na Awele

prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
po transplantaci rohovky trvá někdy více jak než se rána zhojí, stehy odstraní a situace stabilizuje. Pro fyzicky namáhavou práci, kterou máte, se doporučuje okolo 6 měsíců pracovní neschopnosti.
S pozdravem

Reakce na Awele

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
rekonvalescence po keratoplastice trvá až rok. A těžší manuální práce (což tahání balíků s vodou je) není vhodná dřív, jak za šest měsíců. Stehy by totiž opravdu mohly popraskat. Doporučuji pokusit se v práci domluvit na dočasném přeřazení někam na info koutek, nebo je nutná pracovní neschopnost aspoň na první 4 měsíce.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


Reakce na Awele

anezka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
dekuji za odpoved ja nikam nespěcham oči mam jedny nevydržím bez slunečních bryli a večer nemužu vydržet co me oko dela červeny natekly
Jaroslava291  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den rada bych se zeptala . Jsem 6 měsiců po transplantaci rohovky. Musís se ještě stále bát nosit těžké věci , např předklonit se a vzít třeba těžší kus nábytku? Zatím to vypadá dobře tak bych si nerada něco pokazila .
Awele  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
moje zkušenost je - jedno oko po keratoplastice ok - vidím i bez brýlí, na druhém je transplantát sice čirý, ale rohovka je astigmatická, vyslechla jsem si podobné číslo jako vy. Lékař mi řekl, že po vytažení stehů se může různě "pomačkat",takže astigmatismus se může zlepšit i zhoršit.
Jednoznačnou odpověď podle mě nedostanete. co přijde, to bude. Držím pěsti.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,

odpověď na tuto otázku Vám poskytne pouze ošetřující lékař. Obecně by jste již mohla zvedat středně těžká břemena, ale opravdu se radši poraďte, hojení je vždy individuální a proto i časové intervaly se liší pro každého pacienta.


V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí