Vidění po transplantaci rohovky

Vidění po transplantaci rohovky

Jaroslava291  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den zajímalo by mě za jak dlouho začne oko po transplantaci rohovky pro keratoconus vidět tak abych ho mohla začit používat jsem 3 týdny po operaci a zatím vidím velmi špatně jak do blízka tak do dálky. Ještě bych se ráda zeptala za jak dlouho po operaci můžu začít zvedat těžší věci , aniž by to mělo nějaký špatný vliv na provedenou keratoplastiku . Děkuji za vaši odpověď
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
záleží na mnoha faktorech i na tom co si představujete pod pojmem používat. Tři týdny je velmi krátká doba, stabilizace trvá několik měsíců. Domluvte se prosím s Vašimi ošetřujícími lékaři.
S pozdravem
Lucie  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den.Zhruba za mesic mam jit na transplantaci rohovky.Chci se zeptat po jake dobe od operace se muzu snazit o otehotneni,protoze jsme to planovali uz ted a bylo mi receno,ze to mame kvuli opreaci odlozit. Dekuji za odpoved Lucie
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
hojení po transplantaci rohovky je individuální, ale trvá i rok. A případný porod během této doby by mohl způsobit prasknutí stehů a zhoršit tak refrakční výsledek. Určitě nedoporučuji otěhotnět dřív jak šest až sedm měsíců po transplantaci. Pak už to vše závisí na pooperačním průběhu. Po zákroku budete docházet do rohovkové poradny a tam Vám podle aktuálního stavu transplantátu řeknout, zda to vaše rohovka už vydrží nebo ještě počkat.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí