Vytažení stehů po transplantaci rohovky

Vytažení stehů po transplantaci rohovky

Pavel291  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den mám po transplantaci rohovky déle jak rok a v lednu bych měl jít na vytažení stehů. ( V oku je 16 jednotlivých stehů ) Oko má astigmatimus skoro 5 cyl . Rád bych se zeptal jaká je pravděpodobnost zhoršení astigmatismu po vytažení stehů? Slyšel jsem , že po vytažení stehů existuje i riziko podstatného zvětšení astigmatizmu???? Děkuji předem za odpověd Pavel.
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
děkuji Vám za dotaz. Po vytažení stehů se astigmatismus obvykle změní, může to být oběma směry. Je vhodné využít tohoto momentu k postupnému odstranění jednotlivých stehů podle astigmatismu a tak jej příznivě ovlivnit. Poraďte se prosím s pracovištěm, kde bude zákrok proveden. Po vytažení stehů a stabilizaci lomivosti oka je vhodné dále refrakci upravit pokud je třeba.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
po vytažení stehů se může astigmatismus změnit oběma směry, tedy k lepšímu i horšímu. Díky použití jednotlivých stehů je možné zvážit vytahování stehů postupně podle aktuální topografie rohovky a tím snížit riziko velkého zhoršení astigmatismu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


______________________________________________________________

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí