Nové brýle a horší vidění

Nové brýle a horší vidění

Blanka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám nové brýle nosím je třetím dnem. Předtím jsem měla brýle levé oko 0,25+0,75 a cylindr 90, a na pravém nic jen sklo. Nyní mám na levém plan +0,25 dioptrii a cylindr 90, trpím tupozrakostí a zjistili jsme totiž s paní doktorkou, že vidím stejně jak s větší dioptrií tak smenší, a na pravém oku mám nyní plan+0,25 a cylindr 90. Nyní mám problém, že když jsem si poprvé nové brýle nasadila tak mi přišla celá zem nerovná a přišla jsem si jak na houpačce. To už přestalo, ale bolí mě z nich strašně to pravé oko kde byla ta dioptrie zvýšena a byl přidám cylindr, Také mám pocit , že hlavně do větši vzdálenosti a i celkově vidím míň ostře. Jde o nezvyk nebo to může způsobovat ta přidaná čtvrtka či špatný cylindr. Viděla jsem skvěle i předtím bez dioptrií na pravém oku. Děkuji za radu
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
Vámi popisované pocity jsou poměrně běžné. Na nové cyllindrické brýle je třeba si zvyknout, a to může trvat i tři týdny. Ovšem pokud oko výrazně bolí a je zhoršena kvalita vidění, doporučuji kontrolu zábrusu skel již po týdnu. Jestli bude zábrus v pořádku, pak kontaktujte svou lékařku. Osobně v případech, kdy brýle nelepší vidění tupozrakého oka a nešilháte, nepovažuji takové hodnoty za nutné k trvalému nošení.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
Blanka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpověď. Nalevé oko trpím tupouzrakostí a i mírně šilhám. Šilhání je ale tak mírné že ho zatím vidí jen lékaři a bežný člověk ho nepostřehne. nic méně paní doktorka na brýlých lpí. Osobně se přiznám, že brýle nosím jen do práce a do školy, kde oči vyloženě zatěžuji jinak ani moc ne. Brýle mi pomalu přestávají vadit, ale ostře vidím jen tak na metr a půl. do větši vzdálenostise mi po chvíli začíná vše rozostřovat. Rozostření není nijak velké spíš minimální ale rozídl byť nepatrný tam je. Z kontrolování zábrusu, s tím jít asi do optiky že. Děkuji

Reakce na Blanka

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
pokud oko šilhá, pak jsou brýle opravdu nezbytné a bylo by vhodné nosit je pořád. Hrozí, že bez nich se šilhání zhorší. Kontrola zábrusu se provádí v optice, ale může ji provést i většina lékařů v ambulanci. Z popisu to vypadá, že se s brýlemi již zžíváte, tak tomu dejte ještě čas...přivykací doba je opravdu až ty tři týdny.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

Klára  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dneska jsem si v optice vyzvedla brýle SPH:-1,00 CYL:-0,75 AX 110NA PRAVÉ OKO A NA LEVÉ SPH -1,00 ,CYL -0,50, AX 70-předtím jsem měla slabší dioptrie, když jsem si je nasadila po cestě domů, měla jsem pocit že jsem tak 30cm vysoká-zem mi přišla strašně nízko,a když brýle sundám mám pocit že mi oči jezdí na všechny směry.V optice mě oči přeměřovali a naměřili více než oční lékařka a říkaly že je to o zvyku.Myslíte že je to fakt o zvyku nebo mám brýle vrátit?

Reakce na Klára

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
pokud se zvyšovaly a nebo nově přidávaly ony cylindry, pak je tato reakce možná. Na astigmatické brýle je opravdu nutné si zvyknout a to může trvat až jeden měsíc. Přesněji se mozek musí přizpůsobit nově nastalé situaci (změna velikosti sítnicového obrazu, jiné negativní fenomény způsobené silnější sklem atd). Při popisovaných obtížích osobně doporučuji pomalu se s brýlemi zžívat, nejdříve v klidu doma a postupně prodlužovat interval nošení až je zvládnete nosit pořád. Pokud by jste neviděla do dvou týdnů ani minimální změnu, pak navštivte osobu, která Vám tyto dioptrie předepsala.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
stakli  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Zdravím pane Doktore,

dnes jsem si byl vyzvednout své nové brýle. Dle měření se dioptrie ani cylindry neměnily. Mám tedy naprosto totožné dioptrie jako v brýlých, které nosím teď. I cylindr je stejný. Po nasazení brýlý v optice se se mnou točil celý svět a zdálo se mi, že s novými brýlemi vidím hůře než se starými. Také mě začalo lehce bolet pravé oko po pár minutách nošení. Je možné abych měl tyto pocity kdyby brýle byly v pořádku když se žádná hodnota na čočkách nezměnila? Děkuji moc za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
jestli máte novou obroučku (například větší rozměr sklíčka), tak je možné ono točení. Ovšem bolest oka není pravděpodobná a horší vidění by nemělo být přítomno. Doporučuji nechat si brýle přeměřit, zda je zabroušena správná osa cylindru a jestli je v pořádku centrace brýlové čočky.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

stakli  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji moc za odpověď. Brýle jsem odeslal na posouzení. Jen jsem chtěl vědět s jakým výsledkem se mohou vrátit. Obruby jsou skutečně větší.

Související recenze a zkušenosti

Vyšetření zrakové ostrosti do dálky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí