Utržený vnitřní vaz-po měsíci stále otok

Tato webová stránka sbírá za účelem zefektivnění poskytovaných služeb provozní data tzv. cookie soubory. Pokud se sběrem cookie souborů nesouhlasíte, změňte nastavení. Více informací viz zásady ochrany soukromí.
katka katka
návštěvník IP: *.113.27.243
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu

dobrý den, před měsícem jsem měla úraz na lyžích a byl mi diagnostikován utržený vnitřní vaz. výpotky ani vodu v koleni jsem neměla. nohu mám celou dobu v ortéze, chodím o berlích, poslední týden lehce našlapuji. celou dobu jsem brala wobenzym. chci se zeptat, jestli je normální, že mám koleno po měsíci ještě pořád mírně oteklé?
děkuji moc za odpověď.

(0)
   Odpovědět   
Revmacentrum® Revmacentrum®
platinum member Premium member IP: *.112.43.148
Brno
Počet příspěvků: 2011  ( 3)

Zdravím,
postranní vazy se hojí 5 týdnů. V přetrvávajícím otoku bych neviděl nic neobvyklého a nezneklidňoval bych se.
www.revmacentrum.cz

(0)
   Reagovat   
katka katka
návštěvník IP: *.113.27.243
Moravskoslezský kraj
Počet příspěvků: 2
Poslat soukromou zprávu

dobrý den, moc děkuji za odpověď. aspoň trochu jste mě uklidnil :)

(0)
   Reagovat   
Lucie Lucie
návštěvník IP: *.42.231.65
Jihomoravský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobrý den, já jsem na tom podobně zřejmě jsem si při florbalu který hraju třetím rokem závdně pochroumala vnitří postraní kolení vaz jak mi řekl lékař ovšem mě tráí to že už ortézu nosím dva měsíce a neustále je to koleno mírně oteklé a pobolívá je to normální že to trvá tak dlouho ??? předem děkuji za odpověď.

(0)
   Reagovat   
Brno

Zdravím,
k urychlení hojení bych doporučil dvě biologické metody - léčbu rázovou vlnou a to nejlépe systémem fokusované rázové vlny ESWT, k doléčení aplikaci růstových faktorů vlastní krevní plazmy metodou ACP. Viz webové sránky:
www.razovavlna.eu
www.acp-cz.com

(0)
   Reagovat   
Patrik10 Patrik10
návštěvník IP: *.200.55.242
Jihočeský kraj
Počet příspěvků: 1
Poslat soukromou zprávu

Dobry den..,minuly tyden jsem si na hokeji utrhl postranni vaz vnitrni..,chtel bych se zeptat jak dlouho bych mel mit koleno v orteze?,..jaky zpusobem to rozcvicovat?...jeslti jsou s tim do budoucna nejake problemy?..a jestli se budu moct naplno zase zacit venovat hokeji?..dekuji za odpoved

(0)
   Reagovat   
Brno

Reakce na Patrik10

Zdravím,
léčení posškození postranního vazu je zpravidla konzervativní, a to ortézou. S výhodou je požití kloubové ortézy s nastavitelným pohybem, kde koleno netuhne. Fixacë je zpravidla 3-5 týdnů. Po ukončeníléčení je možné plně zatoížení kolena i vrcholovým sportem.
Léčbu a hojení vazu urychluje až o 50% aplikace růstových faktorů z krevních destiček.
www.revmacentrum.cz
www.plazmaterapie.com

(0)
   Reagovat   
Litujeme, ale tato diskuse byla pro návštěvníky uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Pokud jste lékař, přihlašte se.

Založte novou diskuzi k tématu Koleno - plastika předního zkříženého vazu

Komerční sdělení: Čeká vás operace? Potřebujete být co nejdříve zase fit? Chcete urychlit vstřebávání otoků a krevních podlitin po operaci a podpořit nekomplikované hojení?