Zlomenina stydké kosti

Zlomenina stydké kosti

Bokša  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,dnes je to 24 dnů,kdy jsem spadla a zlomila si ramenka stydké kosti na obou stranách, vlevo horní, vpravo dolní.Po pěti dnech v nemocnici jsem začala chodit o berlích, zvládnu chůzí po schodech,dalo by se říct, že levou nohu zatěžuji na 80%, pravou zatím minimálně.Stale mám ale pocit,jako bych měla pánev bloknutou,je možné, že je to tím, že to ještě není srostlé?Za jak dlouho budu moct chodit bez berlí?Na kontrolu a RTG jdu za dva týdny.Dekuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
bez znalosti věku, pohlaví, kvality kosti nelze odhadnout dobu léčení. Může se jednat o zlomeninu na patologickém terénu osteoporózy.
prim. Moster, Revmacentrum
Bokša  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, děkuji za reakci na můj příspěvek.Jsem žena,48 let,na vyšetření stran osteoporózy jsem nebyla.Bylo mi řečeno, že záleží na "technice"pádu, aniž by byla zřejmá nějaká patologie . Příští týden jdu na kontrolní RTG.Na levé noze dokážu stát bez opory,na pravé zatím nezkousim, stále cítím bolest,i když o hodně menší.Jak dlouho bude asi trvat "rozchozeni" bez berlí? Ráda bych šla v polovině května už do práce, lékař mi řekl, že je to benigní zlomenina a bude zhojená bez následků.Zasilam vyšetření z prvotního rentgenu,budu ráda, když se podíváte Děkuji a přeji hezký den.
Kateřina  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, můžu se prosím zeptat, zda jste první dny po úrazu cítila při pohybech s pánví lupání? Manžel je po úrazu s tím že má vlevo zlomené horní ramínko stydké kosti a když třeba převlékají postel a on se musí nadzvednout, tak cítí právě to lupání, ale nikdo mu k tomu nic neřekl..děkuji za odpověď

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí