Délka operace totální endoprotézykyčle

Délka operace totální endoprotézykyčle

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Dobrý den, jsem před operací totální endoprotézy kyčle. Chtěla bych se zeptat jak dlouho v průměru tato operace trvá a v této souvislosti o radu. Jakou narkózu zvolit??? Celkovou nebo epidurál? Je mi 70 let a celkové narkozy se pochopitelně obávám, abych s totální endoprotézou i "totálně nezblbla". Zatím jsem ok, hodně čtu a kromě pohybových bolestí jsem v pohodě s pozitivním přístupem ke všemu, neb žiju se psem, který mi nedovolí smutnit a nejsem hlavně hypochondr, nicméně zvídavá s vnitřním nutkáním připravenosti.Ale bojím se přeci jenom nemohoucnosti a závislosti na druhých. Takže nyní vážím obě rizika...hlava nebo pohyblivost. Při nejhorší představě: chytrý ležák? nebo blbý chodící??? Epidurál jsem nikdy neměla a celkové - časově relat.krátké -jsem přežila.
Uvažuji vážně o epidurálu - prosím o radu! Děkuji a srdečně zdravím
Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Ahoj, jsem po operaci už 3 měsíce. Měla jsem taky obavy, je mi 72. Posílám Vám odkaz, tak se dozvíte snad vše. Přeju Vám , abyste vše přežila bez problémů. Jedinou komplikaci vidím v tom, že jste sama se psem. Budete muset mít pro první měsíc, i druhý možná, asistenci , pomoc s oblékáním atp. Nechte se ihned přeložit na rehabilitační pobyt, říká se tomu z lůžka na lůžko. Já jsem to neměla, nevěděla jsem o tom, nechali mě odjet autem přes 150 km. O riziku cesty autem jsem nevěděla. Dobře si prostudujte, na co máte nárok, následná kompl.lázeňská péče, berle, nástavec na WC mísu, vše hradí pojišťovna. Ovšem nesmíte narazit na nechuť lékařů, zařídit pro Vás, na co máte nárok. Což se stalo mě. Zvlášť ten RHB pobyt byl přínosný. Tak držím palce. Odkaz : http://lepsipece.cz/wp-content/uploads/2014/07/2014-07-21_Operace-kycle-brozura-pro-pacienta.pdf
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Ahoj, milá Mášo, prostudovala jsem Váš odkaz na http. Díky, mnoho mi bylo zodpovězeno. Mám ale ještě jednu velmi primitivní otázku, kterou momentálně při balení řeším. Mám dvoje pantofle na přezutí. Jedny klasické zdravotní na pásky s volnou špičkou a druhé též zdravotní,uzavřené s pevným nártem. Netuším, které jsou vhodnější na "první kroky" po operaci. Omlouvám se za takový dotaz a děkuji.L.

Reakce na pejskomilka

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Ahoj, milá L. -to je docela důležitá otázka. Pracoviště, kde mě operovali, si žádalo jen obuv s pevnou patou. Později, doma, mi vyhovovaly zdravotní pantofle na suché zipy. Koupila jsem si tedy takové polotenisky na 1 suchý zip. Naučíte se je zapínat pomocí hole. Klidně se zeptejte na cokoliv. A určitě se Vám ukáží ve Vyhledávači další rady. To je velmi chytrý řádek a skoro vševědoucí. Tak studujte s pište mi klidně dál . Zdravím M.

Reakce na Máša

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
http://www.kntb.cz/pruvodce-pacienta-pred-a-po-operaci-totalni-endoprotezy-kycelniho-kloubu?dat

Reakce na Máša

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Tedy, Mášo, vy jste poklad!!!!!Člověk neustále na něco naráží s čím si neví rady. Zítra dopajdám a zakoupím polokecky na suchý zip.Snad seženu v mé velikosti. Doposud jsem si myslela, že jsou nejjednodušší pantofle, ale zřejmě pro tento účel nestabilní. To bych potom koukala jak jsem nepřipravená....Ještě, že jsem tuto stránku otevřela!!! Jste moc hodná, že mi věnujete svůj čas. Kdyby vás ještě něco napadlo, budu moc ráda! Klidně mi napište i krizová negativa. Jsem raději připravena na vše možné, než se potom divit.Také mi dělá starost pejsánek a kdy s ním budu moci opět štrádovat a honit jeho slečny a kamarády. Ještě se určitě ozvu. Zatím s mnohými díky Liby

Reakce na pejskomilka

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Ještě mě napadlo : budete potřebovat na židli podsedák, mě půjčila kamarádka, molitan vysoký asi 12 cm, zpočátku nesmíte sedět na nízké židli nebo v křesle. Druhý jsem si vyrobila z prošívané , tenké deky, abych ho nemusela pořád přenášet. Musí být i v autě při jízdě na kontroly. Taky mám v posteli na sobě dvě matrace, starší vespod, nová navrchu, spojené tkalounem. Dobře se vstává. Mám pocit, že už si to tak nechám natrvalo. Chce to trochu příprav, pak se to dá vydržet. Nejhorší pro mě bylo ležet v noci na zádech, mezi nohama sbalený polštář. Ale i to pominulo, jako vše. Teď už mě čeká jen 1. kontrola na ortopedii, snad dopadne dobře. Zdravím J.M.

Reakce na pejskomilka

beda 13  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 18 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý večer,,
já mám levou kyčel operovanou už 2krát,v rozmezí 23 roku. Po první operaci jsem za 10 dní šlapal schody do 3patra,ovšem s berlama. Další byla v roce 2012, v 65 roku,ta už byla horší,po první jsem zahodil berle za 3 mněsíce,podruhé mně to trvalo 12 mněsícu,ted mám68 a zatím bez problému! A lázně mně díkydruhým propadly,rozchodil jsem to sám,na rotopedu,doma,jak v nemocnici tak i doma obuv s pevnou patou.Přeji Vám bezbolestné dny,a krásné procházky s Vaším pejskem. Pepa,

Reakce na beda 13

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
pepo,moc děkuji za odpověď! moc mne zajímá proč ta druhá v tom vašem 65 mladém věku trvala 12 měsícůůů? vše vždy na rovinu,prosím! s díky a přejeme vše dobré. l.s pejsánkem

Reakce na pejskomilka

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
http://www.orthes.cz/index.php?module=page&record=23

Reakce na Máša

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Ještě budete potřebovat dlouhou lžíci na obouvání, měsíčkový krém na jizvu
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Odpovědět nemůžu, ale byla bych také ráda, kdyby někdo odpověděl. Jsem na tom jako Vy, jdu na operaci 9. 4. a mám ty samé obavy.Jakou narkozu, je mi 72 let a tak se také obávám celkové narkozy. A epidurál, abych to necítila. Z toho mám strach. Díky za informaci.Julie.
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Paní Máša tady docela dobře poradila, a pro mě je to velký plus za který děkuji.:)

Reakce na Juliesvarc

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
paní máša je super a i já ji za vše moc děkuji! a všem se omlouvám,že jsem se tak vykecávala. jsem v tomto novicka a neuvědomila jsem si, že nepíšu kamarádce.děkuji za reakci!
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
děkuji za odpověď. skóre je zatím pro celkovou,neb máme už sesedlé "plotny" a asi je lepší v našem věku riskovat " blbějšího chodícího" než chytřejšího ležáka.
držím palce! l.
Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Protože vím, jak jsem toužila po informacích, odpovím. Z celé operace si pamatuji jen několik píchnutí do zad. Potom už nic a probudila se na jipce. Tam jsem ležela 1 den. Před operací si s Vámi pohovoří anesteziolog a dohodnete se na anestezii. Sepište si, pokud si to nepamatujete, všechny Vaše zákroky, léky, even. anestezie, na vše se ptají. Nemějte vůbec obavy, jsem 3 měsíce poo a už zkouším chodit bez holí. Ale ještě mě čeká 1. kontrola , tak to nepřeháním. Hodně štěstí M.

Reakce na Máša

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
děkuji.l.

Reakce na Máša

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Díky za informace. Mám docela strach ale jak jste napsala nic jste nevěděla.Tak to snad přežiju. Já jdu až 9. 4. ale uteče to jak voda. Tak snad to bude dobré, děkuji za info. Julie

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí