Matrace po operaci kyčle

Matrace po operaci kyčle

foršťa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
Manžel jde na operaci kyčle, můžete mi poradit, jaká je nejvhodnější matrace do lůžka po této operaci. Současná výška postele je 40 cm, šířka 85 cm a délka postele 195 cm. Děkuji předem, foršta
Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Ahoj, já jsem si koupila matraci 22 cm vysokou, stejně jsem potřebovala, ale dala ji na tu starší, svázali ji s mužem dohromady. A už jsem si ji tak nechala, bezva. Mám ráda měkčí. Mezi kolena si dávám starší ortopedický polštářek, kouila jsem si nový. Přeju Vám oběma hodně trpělivosti Jana M.
foršťa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
Dobrý den paní Jano, mockrát děkuji za rychlou odpověď a srdečně zdravím. m.m.
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Já jsem také po operaci kyčle, a už v nemocnici říkali, že má být matrace pevnější. Já jsem si koupila 22cm vysokou a také novou postel, protože letiště bylo nízké a špatně se mi vstávalo. Je lepší mít postel vyšší. Já mám s matrací 55cm. A matraci mám středně tvrdou. Měkká není dobrá. A s postele se mi vstává parádně.Po operaci jsem měla v křesle vyšší polystyren to je potřeba musí sedět na tvrdém a vše vyšší to pozná sám, že mu to bude dělat dobře. Pokyny mu dají určitě v nemocnici tak jako nám všem. Přeji at mu vše dobře dopadne a nebojí se toho. Julie Ještě podotýkám, že matraci koupíte různě vysokou a širokou. Podle potřeby :)
foršťa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
Dobrý den paní Julie,
děkuji mockrát za radu, zatím mi příbuzní půjčili novou matraci ve výšce 22 cm a čekám, jak bude manželovi vyhovovat, až se vrátí z nemocnice. Postel je s tou matrací vysoká 58 cm. Uvažuji o tom, že koupím rovnou i sobě, moc dobře se z takové výšky vstává. Zakoupila jsem i podsedák na křesla a židle.
Děkuji ještě jednou, marie

Reakce na foršťa

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Jistě víte, že máte nárok na sedák na záchodovou mísu, francouzské hole, vyberte si měkčí držadla. Dále na pobyt v rehab. zařízení, a i na křížkové lázně. Vygooglujte si toto vše tady na př.xy, podívám se a pošlu odkaz

Reakce na Máša

Máša
Máša  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
http://www.ordinace.cz/clanek/po-operaci-kycle-sundejte-koberce/ Je tam toho i víc, však si to vyhledáte

Reakce na Máša

foršťa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
Vřelé díky, teď jsem se dozvěděla, že manželova operace dopadla dobře, to jsem si tedy dala 1 frťana. Jinak za každou radu jsem velice vděčná, škoda, že tyto informace neobdrží pacient při příjmu, aby se za dobu hospitalizace mohlo vše potřebné zařídit, ale o tom.WC a vaně mi řekla hodná sestřička v nemocnici, Podsedák jsem si objednala již minulý týden.Ještě jednou díky i za odkaz, marie

Reakce na foršťa

katarina  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Pekny den Vam zelam z Bratislavy.Doplnila by som este aj madlo na toaletu,kúpeľne,a ak nemáte samostatnú sprchu aj povrchovú lavičku na vaňu,ale vyššiu, z Thuasne,(francúzske zdrav.potreby).Ten matrac mam aj ja obojstranný,teda z jednej strany je pevnejší,a vyššie postele -všeobecne- doporučujem aj zravým ľudom.Zelám dobrú rehabilitáciu,a skorè uzdravenie. Katarina

Reakce na katarina

foršťa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
Milá Katerino,
zdravím do Bratislavy a děkuji za rady, na ta madla jsem nepomyslela, připisuji si do seznamu. Čekám ještě, co doporučí manželovi z nemocnice a na odkaz na matraci jsem si uložila, je bezvadné,že je oboustranná. Sedátko do vany je na recept, taktéž vyšší sedátko na WC. srdečně marie

Reakce na Máša

foršťa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
Dobrý den, zajímalo by mě, zda se v rehabilitačním ústavu konají i rehabilitace procházkami venku, musím koupit manželovi mokasíny a nevím, zda také o číslo větší...vřelé díky za všechny dobré rady
foršťa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
Dobrý den, zajímalo by mě, zda se v rehabilitačním ústavu konají i rehabilitace procházkami venku, musím koupit manželovi mokasíny a nevím, zda také o číslo větší...vřelé díky za všechny dobré rady

Reakce na foršťa

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
My jsme žádné rehabilitace venku neměli. Jen v tělocvičně cvičení a mohli jsme si jít na balon po celý den kdy se nám to hodilo. Jinak jsme cvičili pod dohledem reh. sestry.Nevím proč by jste měla kupovat mokasíny o číslo větší? Já jsem byla po operaci hned přeložena na reh. asi po týdnu a tam jsem byla ještě týden a bylo vše v pořádku. Dnes je to rok po operaci a je to perfektní. Byla jsem na operaci v Litoměřicích.Je dobré mít pevnou nazouvací obuv bez zavazování protože se nemůže pořádně ohnout. a ponožky nás naučily navlékat ručníkem, to vše ukážou. Nebojte se já jsem také sháněla do ruky podavač no někdy se mi hodil ale málo jen jsem vyhodila peníze. Přeji brzké uzdravení:) Julie

Reakce na Juliesvarc

foršťa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
Dobrý den paní Julie, manžel je týden po operaci, děkuji za radu, nedovedla jsem i ani představit, že by "skotačil" venku, nastupuje 28.4. do Brandýsa nad Orlicí. Dost těžce nese pooperační stav, kleje jak pohan, ale již udělá se sestřičkou pár kroků ke dveřím a zpět - je mu 75 roků a v tomto věku to už není asi žádná legrace, je poprvé na operaci. Ještě jednou vřelé díky a užívejte si života s novou nohou :-))

Reakce na foršťa

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Mě je 73 a v nemocnici jsem chodila s podpažníma berlama i doma, ale pak jsem přešla na hole. S berlama se chodí líp.Do půl roku má zdarma lázně mě dali hned z rehabilitace návrh, ale jinak ať jde k doktorovi jak se vrátí a zažádá si o ně, Musí to stihnout do půl roku jinak mu propadnou Mějte se:) Julie

Reakce na Juliesvarc

foršťa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
Teď jsem se vrátila z nemocnice,manžel je na tom lépe, než jsem čekala, oni ti mužští mají práh bolesti trochu jinde, jizva se mu hojí, co mě nejvíce potěšilo, že má chuť k jídlu. Moje maminka tím hodnotila zdravý kořínek u lidí, pocházím z vesnice. Takže ve čtvrtek převoz do Brandýsa a věřím, že to bude den ode dne pomaloučku lepší. Jste moc hodná, že jste se mi ozvala, děkuji a Vy se také mějte:-))) marie

Reakce na Juliesvarc

foršťa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
Dobrý den paní Julie, v nemocnici manžel používá tento klín mezi nohy, můžete mi napsat, jaký jste používala Vy ? Ráda bych to všechno obstarala do doby, kdy se manžel vrátí z rehabilitace v Brandýse nad Orlicí. Omlouvám se, že vás znovu obtěžuji, ale ve svém okolí nemám nikoho, kdo má praktické zkušenosti.
Viz přilož. adresa, zdraví Marie :-)
http://www.zdravotnickepomucky.eu/produkt/abdukcni-klin-s-molitanovou-vyplni

Reakce na foršťa

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Nic se neděje, já jsem si koupila ve zdr. potřebách klín, ale je to drahé zbytečně vyhozené peníze.Stál kolem 300kč Je to jen klín, s molitanovou výplní, ale tvrdší.Budete vidět, že tomu je tak jak píši. Ale ten polštářek bude používat dlouho, já s ním spím ještě někdy dnes, proto že je to lepší. a nebo z tvrdší staré matrace si uřízněte potřebný kus. A nebo tvrdší polštářek. Já jsem si také myslela, že musím vše nakoupit a potom jsem zjistila, že to je zbytečné. Byly jiní pacienti a ti se doma obešli s tvrdším polštářkem.Já jsem sama, manžel už není a tak jsem musela a nebo děti se postarat. Tak jak bude mít sedátko na wc, tak musí také sedět na židli, nebo v křesle. Nesmí mít nic měkkého pod sebou. Proto ten 10cm vysoký polystyren. Kdyby jste něco potřebovala vědět, klidně pište. A nebo mi pošlete tel. č. a já Vám zavolám. Hezký den. Julie

Reakce na Juliesvarc

foršťa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 10 odpovědí
Přeji hezký den a moc děkuji. Volal mi manžel, že je připraven na převoz do rehabilitačního ústavu a že mu v nemocnici, kde ho operovali řekli, že sedátko na WC a do vany mu napíší až v tom rehabilitačním ústavu. Ten klín asi koupím, ale ještě čekám, jaký klín bude používat v tom rehabilitačním ústavu. Ne, že bych byla tak movitá, ale když jsou v důchodu dva, tak přece jenom je to o něčem jiném, než když je jenom jeden. Paní Julie, mockrát děkuji, nebudu vám ubírat peníze za telefon, stačí mi tento kontakt, pokud Vás to neobtěžuje.
Srdečně zdraví Marie :-)

Reakce na foršťa

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Mě to neobtěžuje. ale lépe se vše vysvětluje ustně. Já mám paušál na všechny operátory neomezený. Tak že mě je to jedno kolik provolám. Platím pořád stejně. 400kč. Záleží na Vás Hezký den Julie

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí