Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Osifikace a kalcifikace po TEP - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Osifikace a kalcifikace po TEP

Osifikace a kalcifikace po TEP

xyz  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den,
mám 6 měsíců po operaci TEP, 2luxace cca 14dnů po zákroku, bez RHB. Nyní na ko mi bylo sděleno, že kyčel je v pořádku, ale jsou patrné velké osifikace a kalcifikace. Stále kulhám - tzv. kachní chůze. Je mi doporučeno jedině operační řešení s následným ozářením a užíváním Ibalginu. Je tomu skutečně tak, že jiná možná léčba neexistuje? Děkuji. Pěkný den.
Antonín Cuc
Antonín Cuc  |  návštěvník  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 1 Like
Vážená paní pacientko!

Je to vážné s prognózou lokomoce, shromážděte veškerou zdravotní dokumentaci a navštivte soudního znalce ortopedie a svého advokáta. Každý návod TEP kyčle upozorňuje, že výrobce nenese zodpovědnost za případnou ztrátu lokomoce při reoperacích a postoperačních infektech řezu. Pravděpodobně nebyla správně provedena předoperační mandatorní analýza Vašich kyčelních kostí, nebyl vybrán správný operační postup, nebyl vybrán možná správný implantát k Vašim skeletálním poměrům - nebo to nebyl zkušený operatér.

Ing. Antonín Cuc,
penzista, dříve Státní vyšetřovatel příčin vzniku úrazů
Lada  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Vážená paní, já mám za sebou už 3 operace TEP kyčle , z toho po 13 létech jednu reoperaci, bohužel jsem po celou dobu byla hodně aktivní a tad po 1,5 roce po reoperaci jsem si TEPku vyhodila při naprosto normálním malém předklonu. Houkačka, 2x pokus nahazování na lůžku a pak v narkóze.
Mám hodně atrofované svaly, protože jsem dlouhou dobu ležela s jimým onemocněním.
Dostala jsem na 6 týdnů ortézu Snížek, kterou mám mít 14 hod denně hlavně v noci.
Cviky jsou stejné jako po operaci TEP, chození o francouzských holích také.
Hlavně na lůžku je třeba posilovat izometrickými cviky.
Luxace kyčle je jedna s největších komplikací operovaného kyčle. Dokonce si musím měsíc píchat do břich injekce na ředění krve, protože tam mohl vzniknout hematom a hrozí tromboza.
Buďte proto opatrná a určitě navštivte operatéra.
Hodně zdaru. Holečková

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí