Oteklá pravá noha

Oteklá pravá noha

bertik-čertik  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
od dubana mně otěké prava noha od kolena dole. Byl jsem na veškerých vyšetření mag. rezonance kolena 2x altroza kolena 3-tího stupně, laparoskopická opera 20.12 2010 bohužel noha vůbec neodtěká. Linfi tepny žily v pořádku.
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,

u dekompenzované artrózy je běžná reakce v podobě otoku kloubu. Z hlediska režimových opatření Vám mohu doporučit bandáž oteklé končetiny či kompresní punčochy, dle Vašich možností polohování končetiny ve zvýšené poloze, dále pokud máte sedavé zaměstnání, snažte se častěji se projít nebo alespoň zacvičit si nohou v kotníku a koleni pro podporu tzv. svalové pumpy. Z fyzikální terapie můžete využít manuální nebo přístrojovou lymfodrenáž.

S pozdravem
Mgr. Gabriela Černá

Zdravotnické zařízení GeRI, spol. s r.o.
Rehabilitace a Rekondice
Ostrovského 22/94, 150 00 Praha 5
tel: XXXXXXXXXXX nebo XXXXXXXXXXX
mobil: XXXXXXXXXXX
Šárka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych poprosila o radu k jakému odborníkovi se obrátit na vyšetření. Maminka (56 let)má poslední půl rok otok levé nohy, nejhůře je na tom po ránu, kdy cca 10 minut nemůže nohu rozhýbat, před 2 měsíci nemohla ani chodit, bez berlý. Na rtg má počínající arthosu, před několika lety prodělala boreliózu, zaléčenou antibiotiky. Prošla vyšetřením neurologa, byla na jakýhsi lympho masážích, RF Iga má 331,5 norma je 0 - 20. Nicméně stav se nelepší,noha každý den otéká a bolí.Lékaři jí bohužel předepisují jen jeden lék za druhým, nyní jich bere 14. Moc prosím ráda bych nalezla příčinu, ne jen léčit důsledek. Prosím o radu.
GERI, spol. s r.o. rehabilitace a rekondice  |  Basic member  |  Praha
  • 169 odpovědí
Dobrý den,
určitě by měla navštívit cévního lékaře či přímo lymfologa. Aby byla udělaná řádná diagnostika. Pokud by to bylo skutečně lymfatického původu, tak pomohou manuální lymfodrenáže z rukou skutečného odborníka.
S pozdravem
Mgr. Anna Nedbalová
Peťulee  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat asi 4 roky mi natýka pravá noha od kotníku ke špičkám prstů. Je to stále stejny i když sedím nebo jsem celý den v pohybu.Netýka mi více v létě, ale pouze pravá noha.
Šárka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co může být příčinou oteklého bérce, rok po operaci, kdy byl na 2x zlomený. Z nohy byly 2 šrouby vyndány a 2 v kotníku zatím ještě ponechány. Můžou být příčinou otékání a zrudnutí velká tepla, nebo dokonce nějaký počínající zánět? Předem děkuji za odpověď