Bolesti zápěstí po pracovní zátěži

Bolesti zápěstí po pracovní zátěži

masa  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jmenuji se Marie a je mi 34 let. Od svého vyučení pracuji manuálně a to v několika různých podnicích, kde jsem pracovala jako šička. Mým součastným a největším problémem je nesnesitelná bolest na pravé ruce a to v oblasti prstů a zápěstí. S touto bolestí již marodím zhruba od března letošního roku až do součastnosti s menšími přestávkami, zhruba vždy jeden týden, kdy jsem se snažila vrátit do zaměstnání. Vždy po týdnu byla bolest ruky tak nesnesitelná, že jsem skončila opět na neschopence. V průběhu nemoci jsem navštívila několik lékařů, kde mi bylo sděleno, že mám revmatologický nález a při posledním vyšetření na neurologii mi bylo sděleno, že mám nález na karpálním tunelu pravé ruky, ale že prý na operaci to není a byly mi napsány léky k užívání : Aescin - Teva a doporučena rehabilitace. Léky beru a na rehabilitaci chodím. Zkoušela jsem se vrátit do práce, vzhledem k mírnému zlepšení a po zatížení ruky došlo opět k rapidnímu zhoršení a následné pracovní neschopnosti. Večer nemohu spát,svou ruku a zápěstí vůbec necítím, nic v ní neudržím a to i přes pravidelné užívání léků. Po přečtení veškerých příznaků na těchto stránkách, mohu jen potvrdit a ztotožnit se s příznaky na toto onenemocnění. Vzhledem k tomu, že má nemoc trvá již více jak 8 měsíců a nijak se nezlepšuje, spíše naopak a protože jsem se dozvěděla, že se dá operativně vyléčit prosím nějakého lékaře o pořádné vyšetření. Případné operaci se nebráním, spíše ji uvítám. Nikdy předtím jsem nijak výrazně nemarodila a bojím se, že pokud tento problém nevyřeším - přijdu o práci. ,Není pro mne problém dojet na vyšetření do Prahy nebo do Ústí n./L. Za každou radu a odborné vyšetření děkuji Marie - Ústecký kraj.
korinka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,na neurologii,kde jsem byla na vyšetření s bolestmi rukou,prstů mi byl sdělen syndrom KT,dostala jsem léky:aespin a enelbin.Výhledově laser a EMG.Chtěla bych se zeptat,jsem kuřačka a u enelbinu je napsáno,že není vhodné kouřit.Držím se toho,ale nedokážu být aspoň bez 2-5 cigaret za den.škodím si moc,že bych měla přestat úplně?Chtěla bych to zkusit,protože jiné metody u mne selhaly.jen mám strach brát léky,že když si zakouřím,že si mohu ještě více ublížit.děkuji
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
do vyšetření a objektivizace syndromu karpálního tunelu Vám zachraňuji život - klidně kuřte, pokud to považujete za vhodné, já tedy rozhodně ne.
Dle mého názoru na syndrom karplního tunelu kouření nemá většího vlivu, pokud nekouříte vodní dýmku a často ji nepřemisťujete (námaha zápěstí)...
Pokud je onemocnění prokázáno, řešení je chirurgické.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí