Pálení prstů na ruce

Pálení prstů na ruce

Karolína  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den chtělůa jsem se zeptet včera odpoledne me začal strašně pálit palec,tak jsem si myslela,že jsem se někde zpalila o kopřivu ,nebo na mě vyprsknul omastek.Asi kolem půlnoci jsem zjistila
,že pravda je uplně jinde.Šla jsem si napustit vanu,voda ktera měla jen 22 stupnu tak v ní jsem nemohla udržet palec na ruce jako kdybych ho ponořila do 100 stupnový vody,ale pak už mě začal pált i prostředníček a ukazováček, celou noc jsem nespala nejvíc to brnění a pálení začlo především,jen když jsem byla v klidu a nebo když jsem šla spát.Koukla jsem se na internet co to asik tak může být příznaky jsem měla stejné,jako karpální tunel zkusila jsem si to oledovat a pěst jsem si zavázala samozřejmě že bolest přestala a do ted mě teda nic nebolí.Chtěla jsem se zeptet jestly je možné že mám ten karpální tunel(jelikož dělam težkou práci na ruce hlavně na prsty),nebo to může být něco jiného děkuji za odpověd Karoloína Průšová
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
syndrom karpálního tunelu zpravidla se objevuje postupně. Potíže, které ovšem popisujete, mohou svědčit pro dráždění středního nervu. Zajděte si na ortopedii nebo na neurologii, kde se příčina Vašich potíží přesně určí.
prim. Moster, Revmacentrum
máca  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 5 odpovědí
dobrý den,asi před půl rokem jsem měla velké potíže s brněním v pravé ruce,velké bolesti v noci,ortoped mě poslal na rehabilitace s tím že je to nejspíš od páteře,po procedůrách se téměř nic nevyřešilo,noční bolesti v ruce v noci sami po pár týdnech ustaly brnění ovšem ne,ovšem mám pocit v oblasti zápěstí stále pocit malého otoku a mírné pálení dlaně.Po konsultaci mě poslal pan doktor na vyšetření karpálních tunelů,kde čekací doba byla tak dlouhá (téměř 2 měsíce)že když jsem šla na vyšetření tak brnění částečně z větší míry ustalov , pouze jej mám při běžné činnosti jako čištění zubů,sprchování,mytí nádobí,loupání brambor.Na vyšetření jsem se nedozvěděla nic,neboť mě vyšetřovala nějaká sestřička ani ne pan doktor který tam nebyl a prý to je zcela normální,že mám jen podrážděný nerv.Mám proto dotaz zda je normální aby mě takto ruka stále brněla a zda to není například jiná diagnoza a nebo se stím naučit žít?brnění mám hlavně v klidové fázi.A také by mě zajímalo zda se to nemůže zhoršovat,zda to nerecidivuje.Děkuji za odpověď.
xital  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den mám 5 měsícu po operací karpálu obou rukou.Do dneška mě páli prsty nebo bok zápěstí a někdy velké bolestí loktu.Hlavně po trošku težší práci.Třeba posekaní zahrady.Když jsemdělal s křovinořezem asu hodinu boleli mě ruky jakhrom a znovu brnění.V noci jsem zase špatně spal-bolí.
Prosím o radu
xital@seznam.cz
Děkuji moc Bajer Petr
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
odborné ortopedické nebo neurologické vyšetření je správný směr k řešení problému.
prim. Moster, Revmacentrum
Jeny3  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, můj přítel má brnění a bolesti v levé ruce, hlavně prsty, zápěstí, vždy k ránu, co se stím dá dělat,děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí