Mrtvění prstů

Mrtvění prstů

Katerina  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den přejí, je mi 34let,a občas, tj.tak jednou týdně mi umřou prostředníček a ukazováček na pravé ruce a prostředníček na levé.Prsty mám úplně mrtvé, bez krve.Brní mě ruka od lokte až do prstů a nevím zda to s tím souvisí, mám prokázanou artrózu obou zápěstí. Prosím mohou to být karpální tunely? Děkuji za odpověď
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, Kateřino,
Vaše potíže, jak uvádíte, nejsou pro syndrom karpálního tunelu typické. Spíše bych se zaměřil na oblast krční páteře, ale jednoznačně útisk středního nervu nelze vyloučit. Doporučuji navštívit odborného neurologa. Pečlivé klinické neurologické vyšetření, RTG krční páteře a objektivizace případného postižení středního nervu (n. medianus) pomocí elektromyografického vyšetření (EMG) je ve Vašem případě metodou volby ke zjištění příčin Vašich potíží.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXX
zizzap  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,je mi 51let a poslední dobou mě v noci budí mrtvení prstů u levé ruky je to příšerná bolest.Zatím jsem nikde u lékaře s tím nebyla.Pracuji jako uklízečka a denně se máchám ve vodě už 23let.Prosím můžete poradit?Moc děkuji s pozdravem Zina
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, Zino,
jak uvádíte Vaše potíže, jsou typickým příznakem pro útisk středního nervu, tj. tzv. syndrom karpálního tunelu. Chirurgické uvolnění nervu bude zřejmě nutnou a efektivní metodou Vaší léčby. V případě zájmu se laskavě objednejte.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí