Léčba karpálního tunelu při kojení

Léčba karpálního tunelu při kojení

Gabriela  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Hezký den, ráda bych se Vás zeptala ohledně SKT. V nejbližší době mě čeká vyšetření EMG,které odhalí rozsah postižení. Potíže se mi objevili po těhotenství, kdy nosím a zvedám své dítě. Kojím 4 měsíce. Je mi 34 let. Pracovala jsem 15 let na počítači, mám problémy se štítnou žlázou(dg.PRIMÁRNÍ HYPOTYREOSA NA PODKLADĚ CHRON.THYREOIDITIDY).Zajímá mě,jaké mám možnosti léčby, když kojím? Ráda bych kojila alespoň 1rok a do dvou let plánuji další těhotenství. Můžu počítat s případnými problémy či zhoršením při dalším těhotenství? Předem děkuji za odpověď. Gabriela
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, Gabrielo,
operace karpálního tunelu, pokud je indikována, a jak správně uvádíte, rozhodnutí k operaci bude až po EMG vyšetření, může být dělána v blokovém znecitnění. Tento typ znecitnění a operace nikterak nekomplikuje následnou péči kojením o Vašeho potomka.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Nikita  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
objevily se u mě příznaky SKT na obou rukách, které se mi ambulantní neurolog snažil léčit konzervativně. Kromě jiného jsem absolvovala i obstřiky, při kterých jsem jedenkrát ztratila vědomí. Čím to bylo způsobené? Nejsem hysterický typ, který má strach z bolesti, úspěšně jsem porodila 3 děti :o), přesto nevím, čím bylo krátkodobé bezvědomí ( i s povolením svěračů ) během obstřiků způsobené.
Paní neuroložku jsem opustila a svěřila se do péče neurochorurga va FN HK, kde mi endoskopicky obě ruce odoperovali a dnes jsem i po 5-ti letech bez jakýchkoli obtíží.
Děkuji za odpověď. Monika
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím, Moniko,
krátkodové bezvědomí při obstřiku bylo způsobeno s pravděpodobností šokovou reakcí. Šoková reakce je různé příčiny, od psychického šoku, po reakci organizmu na léčivo. Pokud bezvědomí nastalo ihned po vpichu, přisadil bych si, podle našich zkušeností, na první zmíněnou variantu.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Nikita  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
nestalo se to hned po vpichu, ale při obstřiku druhé ruky, kdy mi paní doktorka jehlou asi půl minuty hledala to správné místo pro aplikaci :o)
Pravda, nic příjemného.
Hezký den
Monika

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí