Mravenčení ruky a nález na páteři

Mravenčení ruky a nález na páteři

SMRTAK  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Chci se zeptat,ža vzhledem k tomu,že mám Bechtěrevovu chorobu - nějaký výrustek na hrudní páteři a z rengenu vyčteno: mírně pohlá ploténka v bederní oblasti,tak by mě zajímalo jestli tyhle okolnosti nemohou třeba způsobovat asi dva měsíce trvající úkaz na levé ruce,u prstů 4-5, mam takové mravenčení,pocit špatného prokrvení a vzruch jiného citu.Je faktem,že teď jsem zjistil,že mě akorád bolí,když si zatlačím na měkké tkáně vnitřní strany levého loktu.Ještě mám jíd na CT vyšetření bederní oblasti,ale tým padem ten výrustek na hrudní páteři nebude asi při tom CT zaznamenaný.Protože prej celou páteř naráz neudělají.Mohla by mi,prosímvás,nějaká nadupaná lékařská kapacita poradit co s tím ? Děkuji za brzskou odpověď ! !
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
vaše potíže jsou příznakem dráždění loketního nervu , brnění a změna citlivosti 4.- 5. prstu ruky. Stav může souviset i s vašimi potížemi na vnitřní straně loketního kloubu, kudy loketní nerv probíhá a kde loketní nerv může být drážděn. Souvislost s nálezem v oblasti bederní ploténky je prakticky vyloučena. Doporučuji vyšetření odborným neurologem.
SMRTAK  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím.Taky jsem si to myslel,že to bude tak jak říkáte.Jinými slovy,je to způsobené Bechtěrevem,který napadá různé části měkkých tkání a když tama proudí různé nervy atd.,tak to nějak zablokuje,utlačí,nebo zánětlivým procesem nějak rozhodí.

Ještě jednou děkuji !

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí