Obtíže a normální nález na EMG

Obtíže a normální nález na EMG

kuttty  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se Vás zeptat,můj ortoped lékař mi sdělil že mám karpální tunely na obou rukou,chodila jsem na ultrazvuk,pravou ruku mi 2krát dělal obstřik,po prvním dobrý ale jen 3měs. pak se to vrátilo,musim spát v noci s ortézou,můj doktor když mi dělal druhý obstřik už sám viděl že je to už moc neúspěšný,ale udělal,bolest ustoupila méně ale ne tak jak po prvním obstřiku. Takže mě poslal na EMG,dnes jsem byla na vyšetření EMG a tam mi bylo sděleno,po vyšetření,že levá ruka je v normálu a pravá jen malý náznak u 4prstu,nechápu já mám bolesti,brnění prstů čtyři prsty,pokud spim bez ortézy,a na vyšetření se ukázalůo toto. Můžete mi prosim poradit jak je to možné,a zda je možné udělat třeba špatné vyšetření? Mimochodem levou rukou vůbec neudělám špetku s prsty a pravou totéž.Ještě má profese je servírka a musela jsem jít marodit protože mi z pravé ruky padali věci a neunesla jsem už ani jeden pulitr. Děkuji velmi za odpověd kuttty.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
vůbec nechci zpochybňovat vyšetření, diagnózu a léčbu dosavadních Vašich lékařů. Vzhledem ale k tomu, že Vám onemocnění brání ve vykonávání profese a léčba zatím nevede k úspěchu, volil bych kontrolní vyšetření u jiných lékařů. Ovšem již bez "obstřiků".
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
kuttty  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
velmi děkuji za odpověd,a už začínám na tom pracovat,je to smutné,ale musela jsem se obrátit na doktora ve Vojenské nemocnici kde mi operoval hlasivky,a už v úterý jdu na vyšetčení : rentgen páteře a neurologii,uvidim co bude dál,ale ruka stále bolí,a docela mě ted mrzí že jsem byla na tom druhym obstřiku. Děkuji kuttty

Reakce na kuttty

masa  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den Kutty, jsou 4 hodiny ráno a já opět nemohu spát. Téměř jako každý den. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli máte stejné příznaky jako já. Jakmile začnu něco aktivně dělat strašně mě bolí zápěstí, nemohu sevřít ruce v dlaň, nic v ruce neunesu a brní a bolí mě prsty od ukazováčku k malíčku. To je zejména v práci. Pokud ruku nechávám v klidu a nijak ji nezatěžuji, bolest se přesouvá ze zápěstí přes loket do ramene a nemohu hýbat celou rukou, zápěstí přitom velice často povolí. Někdy bolest přejde až do druhého ramene, nemohu spát ani nic dělat.Pokud začnu zápěstí namahat bolest se přesune zase zpět. Dočetla jsem se, že se s vámi také nechtěli příliš zabývat. Nemohla by jste mi napsat lékaře z té vojenské nemocnice, který
vás alespoň řádně vyšetřil, případně nějaký kontak na něj. 8 měs. již marodím, nemohu se pořádně hýbat a v ordinacích si vždy připadám jak největší blazen, protože vše je vlastě v pořádku a mě nic není, podle vyštření. Děkuji za případnou odpověď s pozdravem Masa.
kamey  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
ahoj kutty,mate uplne stejny problem,jako ja.delam servirku a kdyz mi bylo 26 tak me zacala brnit ruka.stale se to zhorsovalo a doslo to tak daleko,ze jsem v noci spala v sede se svesenou rukou dolu.5x za noc se prochazela po byte,delala ruzne zabaly teple i studene a bolestí jsem chtela mlatit do zdi.rano jsem musela hodinu ruku proklepavat nez jsem se dokazala ucesat.neurolog mi take delal obstriky a nejake proplachovani zil.2,5 roku me lecil na krcni pater,jelikoz na karpal jsem pry byla mlada.poslal me na vysetreni a inteligentni doktorka z vaclavaku rekla,neco malo tam je,ale v zadnem pripade se nenechte operovat.za 3 mesice se mi to tak zhorsilo,ze jsem navstivila doktora na homolce a ten mi rekl AKUTNE!!vy uz jse tady mela davno byt.byl i nastvanej,ze me tak dlouho lecili na krcni pater.cpali do me injekce a leky.a zbytecne!hned za 3 dny me operoval a uz tu prvni noc jsem se krasne vyspala.ted je mi 32 a ceka me operace druhe ruky.obcas me zabrni ta odoperovana a dodnes se o ni nemohu oprit,ale s tim uz asi nikdo nic neudela.myslim,ze mi to nechali zajit daleko.hlavne nejoblibenejsi veta doktoru zni-zmente zamestnani!jim se to rekne.tak vam drzim palce a bojujte o to,aby vas operovali.nic jineho na to totiz neni.kamey
kockomil1  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám problémy s páteří-obratle, a byla jsem na EMG nohou s tímto závěrem - bez jednoznačné kořenové léze L5 bilat. a S1 vlevo. ještě je tam napsáno V m. TA sporý záchyt POV jen z jednoho místa.
K bolestivosti vpichu jehlou - no nevím, co mi na pravé noze lékař napíchl, ale udělalo se mi černo před očima, chtělo se mi ihned zvracet, orosilo se mi nejen čelo, nemohla jsem dýchat, velmi rázně jsem lékaře požádala o vytažení jehly, ten to neakceptoval a pokračoval dále v hýbání jehlou v mé noze a to do doby, než jsem se posadila a chtěla jsem si tu jehlu sama vyndat, pak to udělal sám a druhý vpich jsem rezolutně odmítla. Nevysvětlil mi vůbec, co se mi to stalo. Ptám se, proč to tak nehorázně bolelo a od té doby má špatný pocit v lýtku, kde byla ta jehla. děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí