Opakovaná křeč do ruky

Opakovaná křeč do ruky

delkiki  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
Dobrý den, nedávno jsem dostala křeš do ruky, ohnul se mi prst a šel narovnat jen s pomocí druhé ruky. Poté křeč odezněla. Vrátila se mi další den po cvičení (aerobic) a bolest vystřelovala až do lokte. Další den mě bolest opět přešla. Myslíte si, že bych se měla nechat vyšetřit na EMG nebo to může být jen namožení? Děkuji za radu.
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, pokud jste měla jen tyto dvě epizody, pak to nepovažuji za nutné.Křeče svalstva jsou poměrně časté.Zjistěte, kdy se objevují a snažte se odhalit příčinu- nevím, jak mnoho cvičíte a přetěžujete končetiny, jak se stravujete apod. kdyby se obtíže opakovaly, zajděte k lékaři.
Gábina  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.prosím o radu,asi měsíc mě trápí opakované křeče a brnění v pravé ruce.Objevuje se to každou noc i několikrát za noc. Je to velmi bolestivé a jde to od loktu až ke konečkům prstů.Většinou se mi potom celá ruka umrtví a bolí i všechny klouby v ruce.Je pravda že jsem nastoupila do zaměstnání a mám jiný pohyb,ale myslela sem že to třeba po týdnu odezní,ale zatím je to čím dál horší.Zajímalo by mne jestli jsou třeba nějaké léky proti takovým křečím.Předem děkuji za radu.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
příznaky, které popisujete mohou být s vysokou pravděpodobností v důsledku úžinového syndromu v oblast zápěstí, tzv. syndromu karpálního tunelu, resp. útisku středního nervu.
Odborné vyšetření neurologické nebo ortopedické osvětlí skutečnou příčinu Vašich potíží. Samoléčba v tomto případě nepřináší úspěch.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

Lucinka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,mám dotaz na toto téma,mám uplně stejné bolesti v ruce jako tu popisujete,ale bohužel mám před porodem,a nevím zda to může být tím.Bolesti mám celou noc,od loktu po konečky prstů,celé noci nespím,ruce bolí i přes den.Při prvním těhotenství jsem měla lehké křeče do rukou,ale tohle se vydržet nedá,už to mám tak 14dní,myslela jsem že se to zlepší.Můžete nějak poradit,má lékařka mě řekla že je to v posledním měsíci těhotenství normální.Děkuji Lucie

anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Hypertenzí si léčím více jak 20 let, 2 r. po žaludeční chřipce vybuchla cukrovka. Nyní si aplikuji 2x denně,novomix, beru tabl. prestarium neo, Pirocetan , Siofor 850, agen, loradur mite.

Otoky nohou se lepší po intenzivním cvičení nohou a tlakovou masáží
prstů i chodidel.
Jak odstraním svalové křeče ?
bobes5  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den muj otec dostava krece do rukou .uplne se mu zkrouti prsty ma tak rok po mrtvicce .muze to z tim souviset,prosim o radu dekuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí