Je možné akupunkturou ublížit?

Je možné akupunkturou ublížit?

centa  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda lze akupunkturou i ublížit? Třeba v případě rovnání hemisfér atd.?
Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o.  |  Basic member  |  Dobřichovice
  • 29 odpovědí
Dobrý den, s rovnáním hemisfér nemám zkušenosti.
Jinak obecně akupunktura stejně jako veškeré léčebné metody má přesně dané kontraindikace, které je třeba dodržet a na které se akupunkturista před aplikací vždy vyptá. Za dodržení těchto zásad je akupunktura bezpečná. Po prvním sezení akupunktury dochází pouze často ke zhoršení příznaků onemocnění, pro které byla akupunktura aplikována, ale to je přechodný jev. Možnou komplikací akupunktury může být kolapsový stav při aplikaci jehly u citlivých osob, to lze ale bez dalších komplikací ihned vyřešit. Dále může dojít k hematomu po vpichu jehly.
MUDr. Lucie Dušková
Centrum komplexní péče Dobřichovice
Lucie  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dva měsíce zpět jsem byla na akupunktuře, respektive byla jsem na konzultaci u které mi byla provedena akupunktura bez mého souhlasu, bylo to ráz na ráz jak se říká, bez jakéhokoliv upozornění na možné reakce ani mi nebylo řečeno, jak se následně po akupunktuře chovat. Přišla jsem na konzultaci s dotazem, jestli lze akupunkturou vyléčit cystu na vaječníku, břicho mám již dosti zevnitř zjizvené po několika předešlých operacích a tak mi další nebyla doporučena. Lékař mi začal aplikovat akupunkturu do břicha uší a nohou již 10 minut po aplikaci jsem cítila, že něco není v pořádku, břicho začalo tuhnout a začala jsem pociťovat bolesti v malé pánvy. Tyto obtíže během dalších několika dnů gradovaly, dále jsem zjistila, že nemohu jít na stolici a nemohu jíst, jelikož když cokoliv sním, v břiše to mám jako kámem a bolí mě následně žaludek. Teď již měsíc měsíc beru prášky od normálního lékaře na rozpohybování žalůdku, proti křečim apod, ale stav se nelepší, asi se mi zpomalilo i spalování, jelikož za ty 2 měsíce jsem přibrala skoro 10 kilo a to jsem nikdy žádné výkyvy s váhou neměla. Nevím si nyní vůbec rady. Poradíte prosím? Jestli se dá takto akupunkturou nějaká dráha energie zablokovat a zdali se to samo zlepší či musím podstoupit u někoho jiného další akupunkturu? Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Přístup ke klientovi vynikající, mohu jenom doporučit.Bolesti zad odezní během dvou dnů.Moc děkuji že jsem mohla potkat a poznat lékaře s takovou schopností kterou má pan docent Hanuš .

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí